Mercedes letos do boje o titul pravděpodobně nezasáhne

Mercedes bude mít potíže zasáhnout do souboje Charlese Leclerca a Maxe Verstappena. To je alespoň názor poradce Red Bullu.

Štítky: Ferrari Helmut Marko Mercedes Red Bull Zveřejněno 28. 03 2022 — Jiří Košta

„Teď je to nová rivalita,” tvrdí Dr Helmut Marko z Red Bullu a nastínil názor, že Leclerc z Ferrari navázal tam, kde Lewis Hamilton na konci minulé sezony skončil.

„Mercedes je v tuto chvíli nejméně o půl sekundy pomalejší, ale kdo ví, možná bude schopen vyřešit své problémy. Určitě neusneme na vavřínech.”

Ve skutečnosti, když v neděli bojoval až do úplného vyčerpání, aby získal jediný bod, měl Hamilton pro své fanoušky špatnou zprávu – tým úřadujícího mistra světa zatím nedělá pokroky.

„Vím jen to, že jsem nakonec nemohl držet krok s Haasem,“ řekl sedminásobný šampion.

„V tuto chvíli dělám malé kroky a potřebujeme udělat nějaké větší skoky. Jsem si jistý, že to dokážeme, ale časová osa – tu nevím,” řekl George Russell, který byl v Saúdské Arábii konkurenceschopnější.

Marko není zklamaný z toho, že vítěz GP Saúdské Arábie Max Verstappen pravděpodobně v roce 2022 znovu nezažehne intenzivní bitvu s Hamiltonem.

„Myslím, že s Leclercem a Ferrari je to lepší souboj než s Mercedesem. Teď je to na sportovnější úrovni. Vím, že jsme měli jen dva závody, ale nemyslím si, že to bude eskalovat jako u Mercedesu.”

Co je ještě jasnější v jeho mysli je, že Mercedes se bude snažit vzpamatovat ze svého hrozného začátku do zcela nového éry ground efektu.

„Za současného stavu to bude souboj mezi Maxem a Leclercem. I když Mercedes dožene ztrátu, nemyslím si, že se tomuto tempu na závodní vzdálenost vyrovná.”

Je jasné, že Verstappen a Leclerc také sdílejí vzájemný respekt, který chyběl v předchozím duelu Hamiltona a jezdce Red Bullu.

„Respekt mezi Maxem a mnou byl vždy, zvláště když závod končí takhle,” říká vítěz úvodního závodu sezony.

Bývalý pilot Red Bullu Robert Doornbos řekl: „Na okamžik jsem měl představu, že Max je trochu příliš agresivní, ale také v tom opravdu dospěl. Bojuje jinou bitvu než s Hamiltonem a více přemýšlí. U Lewise jste měli dojem, že chce ukázat ‚nový král je tady‘. Teď s Leclercem uvidíme, že závodí tvrdě, ale férově,” dodal Nizozemec.

Volvo odhaluje facelift úspěšné XC40