Sainz není ve stoprocentní kondici, Leclerc s Verstappenem mu berou důležité body

Carlos Sainz byl po víkendu v Bahrajnu sklíčený, ale odjíždí ze Saúdské Arábie s pozitivnějším pocitem s ohledem na boj o mistrovský titul.

Štítky: Carlos Sainz Ferrari Zveřejněno 28. 03 2022 — Jiří Košta

Carlos Sainz věří, že udělal průlom ve své snaze dostat se na vrchol rychlosti nového Ferrari F1-75 a zapojit se do boje o mistrovství světa.

Sainz otevřeně přiznal, že sezona nezačala nejlépe, když se mohl na kolegu Charlese Leclerca dívat jen s velkým odstupem na trati.

Nyní to byl Max Verstappen z Red Bullu, kdo vyhrál druhý závod ročníku 2022. Sainz opět jen sledoval, jak se boj odehrává na obzoru, sám se nemohl zapojit do souboje o vedení.

Ale ze Saúdské Arábie odjíždí spokojený se svým třetím místem a varoval Verstappena a Leclerca, že toho čeká ještě hodně, když se připravuje usilovat o titul.

„Byl jsem šťastnější než v Bahrajnu, rozhodně. Z mé strany garáže se udělal malý pokrok s pocitem z auta.”

Džiddu opouští Španěl na celkové druhé pozici, což získal zásluhou druhého a třetího místa v cíli v rámci úvodních dvou závodů.

„Příležitost vrátit se na tuto trať, pouhých 100 dní poté, co jsme tu byli s loňským vozem, mi poskytla mnohem jasnější představu o typu zatáček, které ještě nedokážu projet na plno.

Teď je mi to docela jasné. Dalo mi to skvělou příležitost plně pochopit, jak moc se musím přizpůsobit a jak moc potřebuji dostat auto trochu víc podle svých představ, a měl jsem pocit, že jsme udělali malý krok správným směrem.

Ačkoli ještě nejsem s vozem stoprocentní, je důležité přivážet body a umístění na stupních vítězů, dokud se nevrátím na 100 procent – a pak bude čas připojit se k těmto klukům na vrcholu v boji.”

Volvo odhaluje facelift úspěšné XC40