Mercedes si neuměl poradit s nejměkčí sadou pneu

Dobře rozjetý závod v Austrálii nakonec Mercedes v podání Lewise Hamilton ve vítězství nepřetavil. Oba vozy Stříbrných šípů se totiž potýkaly s malou přilnavostí nejměkčí sady pneumatik Pirelli.

1 Štítky: GP Austrálie Mercedes Zveřejněno 26. 03 2017 — Lukáš Štěrovský

Header-1000x200-01

Hamilton vedl úvodní pasáž závodu, jenže v sedmnáctém kole překvapivě zamířil k mechanikům. Po zastávce v boxech se zasekl za Verstappenem, jehož nemohl předjet a ztratil podstatné množství času. „Měli jsme problém s pneumatikami a přilnavostí. Zajeli jsme do boxů a zasekli se za red bullem.

Sebastian byl schopen odpovídat na naše časy a jezdit i rychleji. V závěru stintu jsem pak měl přehřáté pneumatiky, proto jsem jel pomaleji. To je motorsport,“ litoval po závodě Lewis Hamilton.

Že by ale Mercedes brzkou zastávkou daroval Ferrari vítězství, to odmítá šéf týmu Toto Wolff. „Ferrari bylo prostě rychlejší. Na začátku jsme nebyli schopni setřást Sebastiana. Existovalo riziko undercutu, taky jsme si mysleli, že gumy tak dlouho nevydrží. Proto jsme jeli do boxů dřív. Asi jsme ale tohle riziko přecenili. Za Maxem jsme pak ztratili závod.

Do boxů jsme pravděpodobně zajeli dříve, než by bylo žádoucí. Po závodě je ale vždycky snadné si vše přehrát a říct, co by se mělo udělat lépe. Dneska jsme ale nebyli dost rychlí, proto si Sebastian zasloužil vyhrát. Mohli jsme odjet závod lépe? Určitě ano. Stačilo by to na vítězství? To nevím,“ dodal Toto Wolff.

Problémy s pneumatikami navíc ve svém premiérovém závodě za Mercedes zaznamenal i Valtteri Bottas. „Jako tým jsme odvedli dobrou práci s vozem. Ferrari ale bylo rychlejší, o tom není pochyb. Z mého úhlu pohledu byl problémem první stint, s ultra-měkkou sadou jsem se trápil. Klouzalo mi to a neměl jsem přilnavost ani na předku, ani na zadku. Tam to navíc začalo být po deseti kolech ještě horší.

Na měkké sadě to ale bylo o hodně lepší, auto se pak opravdu hezky řídilo. Jenže už bylo pozdě a stejně by to na špičku nestačilo. Celkově to nebyla katastrofa, mám ale pár poznatků, které si odsud odvezu, aby to příště bylo lepší,“ prohlásil Fin.

Diskuse k článku

Jeden komentář: “Mercedes si neuměl poradit s nejměkčí sadou pneu”

  1. Honza napsal:

    Kecy

Napsat komentář