„Vypadněme odsud.“ Pocity Red Bullu jsou mizerné

Pro černého koně šampionátu sezona nezačala příliš pozitivně. Dojel pouze Max Verstappen, Daniel Ricciardo byl pro problémy z domácí Velké ceny vypoklonkován.

Štítky: GP Austrálie Red Bull Zveřejněno 26. 03 2017 — Josef Nekvinda

Header-1000x200-01

O Red Bullu se před sezonou mluvilo s respektem. Stáj nápojového gigantu měla společně s Ferrari nahánět Mercedes. Místo toho přišel víkend, na který raději každý z týmu rychle zapomene. Interní náladu do vysílačky trefně vylíčil domácí miláček Daniel Ricciardo – „Raději odtud vypadněme.“ Slušnější formou vyjádřeno.

Pro technické problémy byl totiž nucen ze závodu odstoupit, ale předcházely tomu události ze sobotní kvalifikace. Ricciardo v ní havaroval a mechanici tak museli narychlo dávat auto do kupy. Neminula jej proto ani penalizace za výměnu převodovky a po potížích před startem nakonec byl Australan rád, že do závodu vyrazil o několik kol později než všichni ostatní. Problémy pak vyvrcholily v pětadvacátém kole.

„Na druhou stranu už se odtud dostanu. Byl to dlouhý týden,“ řekl Ricciardo novinářům ze Sky Sports. „Nechápejte mě špatně, bylo to tu zábavné, ale za každého tady se cítím mizerně, obzvláště pak za fanoušky. Jenom se to nabalovalo ze včerejšího dne. Věřím, že se tu najde více lidí, kteří mě podporují větší měrou než kdokoli jiný.

Máme za to, že problém měl co dočinění s tlakem paliva. V podstatě se to všechno jen vypnulo, ale není tu nějaký postup na to, co bych mohl udělat, abych zůstal v závodě. Samozřejmě, že jsem jel o několik kol pozadu, avšak sbírali jsme nějaké informace, což je vždy lepší než nic,“ přibližuje jindy rozesmátý Ricciardo.

S ohledem na rychlost, jakou se v průběhu víkendu prezentovaly vozy Ferrari a Mercedesu, byla pátá příčka Maxe Verstappena prozatímním maximem. A optimisticky to vidí i on. „Stále jsem trochu překvapený, jak blízko jsem byl Kimimu. Auto se chovalo o něco lépe než v kvalifikaci. Je obtížné říci jako moc, ale v závodě vypadalo mnohem lépe,“ přemítá Nizozemec.

„Bylo pozitivní sledovat, že nejsme příliš daleko za mercedesy a ferrari v průběhu celého závodu. O to dnes ráno panovaly obavy, ale jsem rád, že jsem dokončil a měl je na dosah. Bylo obtížné se dostat do závěsu a řídit blízko za druhým vozem. Jakmile se dostanete na rozdíl dvou sekund, skutečně to cítíte a může to zničit vaše pneumatiky.

Fyzicky se cítím dobře. Musíte s autem trochu bojovat, ale upřímně se cítím lépe než vloni po ujetí závodní vzdálenosti,“ uvádí Max Verstappen také k novým pravidlům, která učinila jízdu v současných monopostech náročnější.

Diskuse k článku

Napsat komentář