Alonso: Zajel jsem jeden z nejlepších závodů v životě

Fernando Alonso se v Austrálii výsledkově i na trati trápil. S velmi špatným motorem Honda se mu nepodařilo udržet těžce vybojovanou desátou příčku, ze závodu nakonec musel odstoupit kvůli selhání zavěšení. Svůj výkon Španěl ale ohodnotil pozitivně.

4 Štítky: GP Austrálie McLaren Zveřejněno 26. 03 2017 — Šimon Trantina

Header-1000x200-01

Španěl přiznal, že to, že se mu s „tak nekonkurenceschopným“ autem podařilo dostat na body, pro něj bylo překvapením. V jiném rozhovoru také znechuceně prohlásil, že McLaren je co do čistého výkonu na trati beznadějně poslední.

„Do té doby, než jsem zastavil, to byl asi nejlepší závod v mém životě. Jen v hodně málo případech se mi stalo, že bych měl tak špatné auto, žádnou zimní přípravu a musel tak drasticky šetřit palivo, zpomalovat o sekundu na kolo a přece být na bodech.

Bylo to velké překvapení, nemohli jsme to však dokončit. Ale byl to jeden z nejlepších závodů, jaké jsem jel. Myslím, že kvalifikovat se na třináctém místě a v závodě být na bodech, bylo překvapením. V příštích závodech bude něco takového podle mě nemožné.

Je to těžká trať, hrbolatá, úzká a vyžaduje zkušenosti. Na jiných, běžných okruzích bude naše pozice horší, musíme se tedy okamžitě zlepšit, jinak zažijeme hodně frustrujících závodů,“ říká Alonso.

Dvojnásobný mistr světa zdůraznil, že jak McLaren, tak Honda se musí rychle zlepšit, pokud tým chce v letošní sezoně pomýšlet na alespoň nějaké body. Když byl dotázán, zda Honda plánuje okamžitě přijít s vylepšením motoru, reagoval spíše rozpačitým způsobem.

„Nevím. To je otázka na McLaren, který musí rychle najít něco, co nám pomůže se co nejrychleji zlepšit. Já se Stoffelem budeme dělat všechno, co bude v našich silách, ale bodovat bude těžké.“

Nový týmový kolega Fernanda Alonsa, Stoffel Vandoorne, závod dokončil po technických potížích jako poslední, na třináctém místě, o dvě kola nazpět.

Diskuse k článku

4 komentáře: “Alonso: Zajel jsem jeden z nejlepších závodů v životě”

 1. OlegBuch76 napsal:

  Co dodat…. celou pauzu jsem se tesil jak uz konecne uvidim Fernanda na bedne a je mi jasne ze opet z toho nic nebude. Vedel jsem ze nove spojeni chce cas ale aby se vratili zpet do roku 2015 kdyz vsichni se zlepsuji…. je to flustrujici co jineho dodat…

 2. filipkos napsal:

  Myslel som po vyjadreniach od Hondy že to bude lepšie no žiaľ ako píšu hore je to pre mna tragédia a F1 pozerám so sebazaprením hlavne vdaka McL

 3. Falco napsal:

  Je to frustrující pro všechny,ale radši zůstat u Hondy,než se vracet k Mercedesu.
  Spíš bych hledal variantu s jiným Německým motorem (Porsche,Audi). Říkám to už dlouho a furt si zatím budu stát.

 4. Jakub McL napsal:

  Po vstupu Hondy do F1 jsem věděl, že budou potřebovat čas na vývoj konkurence schopného motoru, ale začít 3. sezónu s něčím tak tragickým, je fakt prohra! Je to poprvé, co to říkám, ale… Zamakat, nebo utéct!!!

Napsat komentář