F1 potřebuje, aby Ferrari vyléčilo svou nemoc, vyzývá šéf Mercedesu

Pro kvalifikaci na GP Německa bylo favoritem Ferrari před dosavadním lídrem a domácím týmem Mercedesem. Jenže italská stáj zaznamenala naprostý kolaps, když Vettelův vůz ani nezajel měřený čas v Q1 a Leclercův monopost pro změnu v Q3. Šéf Mercedesu Toto Wolff a jeho kšandy litovali, že domácí publikum přišlo o zajímavou podívanou.

Štítky: Ferrari GP Německa kvalifikace Mercedes Toto Wolff Zveřejněno 27. 07 2019 — Martina Nová

„Pro Ferrari je to škoda a pro Sebastiana o to větší, když jede svou domácí velkou cenu,“ vyjádřil se po kvalifikaci k blamáži Ferrari Wolff. „Ale já jsem z našeho výsledku šťastný, protože jsme začali opravdu strašně. Nechápali jsme, proč nám schází tempo. Pomalu jsme se ale do toho dostali,“ vysvětluje zaváhání v první části kvalifikace.

Šéf italské stáje Mattia Binotto se po celou kvalifikaci zdržoval v garážích a spolu s mechaniky přihlížel beznadějné situaci. Jak Toto Wolff přiznal, je to nepříjemná situace pro celou formuli 1. „Je to škoda. Jakoby ve Ferrari měli snad nějakou nemoc. Musí jí začít léčit, potřebujeme silné mistrovství. Potřebujeme Sebastiana , je vidět, že je v tuto chvíli trochu utlumený,“ mrzelo šéfa Mercedesu.

Tým z Maranella se dlouhodobě potýká se strategickými úlety, jezdeckými chybami a bohužel také technickými závadami. Právě z těchto důvodů Ferrari vypadlo z bojů o titul a soupeření kolo na kolo s Mercedesem a musí se soustředit na bitvu o druhé místo s Red Bullem.

Diskuse k článku

Napsat komentář