McLaren vidí šance na překonání Ferrari jako malé

Britský tým nechce nechat svému rivalovi, týmu Ferrari, třetí místo v Poháru konstruktérů zadarmo. A to ani navzdory faktu, že Scuderia má teď objektivně rychlejší vůz. McLaren hodlá bojovat, vzkazuje jeho šéf Andreas Seidl.

Štítky: Andreas Seidl Ferrari McLaren Zveřejněno 18. 11 2021 — Lukáš Štěrovský

Vypjatý souboj o třetí místo v Poháru konstruktérů mezi Ferrari a McLarenem pokračoval i v Brazílii, nakonec s tristním výsledkem pro stáj z Wokingu. Ta brala jediný bod, zatímco Ferrari skončilo na páté a šesté příčce a navýšilo náskok na 31,5 bodu.

„Musíme se podívat pravdě do očí. Pokud se do konce sezony bude Ferrari dařit, bude to těžké,“ říká o zisku pomyslné bronzové medaile Andreas Seidl, který se ale nevzdává. „Dokud to bude teoreticky možné, budeme se snažit vydržet.

Musíme se vrátit k tomu, abychom bodovali a zajížděli výsledky jako dříve v tomto roce. V posledních dvou víkendech jsme neměli nejsilnější auto, nebylo možné dosáhnout dobrých výsledků. Musíme se zlepšit,“ nabádá.

V Brazílii to pro McLaren zprvu vypadalo nadějně, Norris se na startu dostal před Sainzovo ferrari. O něj si ale rozřízl pneumatiku a skončil až desátý. Ricciarda zase z bodovaných pozic vyřadilo selhání techniky.

„Ztratili jsme výkon. Při prohlídce jsme zjistili závadu, v šasi byla prasklina v místě, kde je spojeno s pohonnou jednotkou. Musíme to ještě prozkoumat,“ vzkazuje šéf McLarenu.