McLaren s “nejlepší jezdeckou dvojicí” je teď nejvíce konzistentním soupeřem Red Bullu

McLaren je nyní nejvíce konzistentním soupeřem Red Bullu, má navíc nejsilnější jezdeckou dvojici.

Štítky: McLaren Red Bull Zveřejněno 16. 10 2023 — GPF1.cz

Šéf týmu Red Bull Christian Horner věří, že McLaren se stal nejkonzistentnějším soupeřem týmu ve Formuli 1. Na začátku sezóny byl Aston Martin a Fernando Alonso jediným týmem, který se stabilně umisťoval na stupních vítězů, přičemž Španěl má po Velké ceně Nizozemska na kontě již sedm umístění na stupních vítězů.

Od představení vozu s aktualizovanou specifikací v Rakousku se však Lando Norris stal druhým nejlépe bodujícím jezdcem a přiblížil se Alonsovým pódiím. Horner si myslí že díky oživení formy se McLaren stal nejkonzistentnějším soupeřem Red Bullu.

Poslední místa na plzeňském představení KOLO na KOLO 19. října v CineStaru. VSTUPENKY tady

“V posledních čtyřech nebo pěti závodech se to hýbalo, ale rozhodně se stali konzistentnějším, nejkonzistentnějším soupeřem,” řekl Horner. “Odvádějí dobrou práci a jezdci jezdí dobře. Zejména Oscar ve své nováčkovské sezoně odvádí velmi dobrou práci.”

Max Verstappen si myslí, že silná jezdecká sestava McLarenu umožňuje, aby byl na trati neustále za Red Bullem jako soupeř.

“Jako tým jsou ve srovnání s ostatními za námi asi nejkonzistentnější,” řekl trojnásobný mistr světa. “Myslím si, že mají ze všech nejlepší jezdeckou sestavu. Fungují opravdu dobře.

Bude zajímavé do konce roku, ale také myslím [na] začátek příštího roku, abychom viděli, jak na tom všichni jsou.”