McLaren představil MCL36

Daniel Ricciardo a Lando Norris dostali novou zbraň - McLaren MCL36 s motorem Mercedes.

Štítky: 2022 Daniel Ricciardo Lando Norris McLaren Zveřejněno 11. 02 2022 — Jiří Košta

McLaren Racing dnes představil tři závodní vozy, které budou v roce 2022 soutěžit v šampionátech formule 1, IndyCar a Extreme E, a to živému celosvětovému publiku. Kromě tří skutečných závodníků se během živé akce v McLaren Technology Centre, sídle týmu ve Wokingu ve Spojeném království, odhalila podoba ​​týmového esportového programu McLaren Shadow.

Před vzrušující novou érou pravidel formule 1 odhalil McLaren zcela nový MCL36, který bude pilotovat pětinásobný vítěz na stupních vítězů Lando Norris a osminásobný vítěz Velké ceny Daniel Ricciardo

Tým také představil tým Arrow McLaren SP pro rok 2022, který opět nastavil vítěznou sestavu závodu s Patem O’Wardem a Felixem Rosenqvistem, piloti č. 5 Arrow McLaren SP Chevrolet a č. 7 Vuse Arrow McLaren SP Chevrolet.

Spolu s formulí 1 a IndyCar tým také odhalil inaugurační design McLarenu pro Extreme E pro rok 2022, který bude zdobit čistě elektrický terénní závodní vůz, který bude pilotovat bývalá závodnice mistrovství světa v rally Emma Gilmour z Nového Zélandu a čtyřnásobný mistr USA v rallycrossu Tanner Foust z USA.

Tesla odhaluje aktualizaci “TeslaMic” – po cestě do práce můžete mít karaoke

Emma se stává první závodní jezdkyní McLarenu v souladu se závazkem týmu předvést a inspirovat rozmanitost v motoristickém sportu. Číslo 58 bylo zvoleno jako pocta zakladateli a průkopníkovi McLaren Racing Bruce McLarenovi.

„Nová éra předpisů je v našem sportu vždy vzrušujícím momentem. S tím přichází potenciál zcela přehodnotit filozofii našeho balíčku a tyto změny pravidel se neliší,” říká technický ředitel James Key.

„S prázdným listem papíru tým zde v McLarenu tvrdě pracoval na vytvoření konkurenceschopné platformy pro tuto i budoucí sezonu. Víme však, že jsme teprve začali odemykat výkon z této sady pravidel, a že jedním z klíčových rysů sezony 2022 bude intenzivní vývojová válka, kdy týmy vzájemně hodnotí své návrhy a inovují nové způsoby generování přítlaku.

Už je to nějakou dobu, co měl ground efekt ve formuli 1 tak převládající roli, ale poskytuje skvělý potenciál pro vytvoření těsnějšího a vzrušujícího závodění s těmito novými předpisy.

Tým ve Wokingu pracoval 24 hodin denně na návrhu, výrobě a montáži tohoto vozu za složitých podmínek během posledního roku, protože svět stále bojuje s riziky, která představuje covid-19. Jsem nesmírně hrdý na to, jak se tým postavil této výzvě bezpečným, ale účinným způsobem.”