McLaren: Porazit Alpine nebude snadné

Navzdory slibnému výkonu McLarenu v rukou Landa Norrise krotí šéf týmu očekávání a upozorňuje, že boj s Alpinem bude náročný.

Štítky: McLaren Zveřejněno 5. 07 2023 — GPF1.cz

Podle generálního ředitele společnosti McLaren Zaka Browna se v sezóně 2023 zlepšila výkonnost vozu McLaren ve Formuli 1 po provedení modernizací. Věří, že Alpine, jejich soupeř ve středu pole, je porazitelný, ale uznává, že představuje výzvu.

Souhrn podstatného:

🏎️ Lando Norris dosáhl nejlepšího výsledku svého i týmu od loňské Velké ceny Singapuru, když skončil čtvrtý ve Velké ceně Rakouska poté, co byla do jeho vozu dodána první část významného modernizačního balíčku.
🤝 McLaren a Alpine soupeří o páté místo v pořadí, přičemž McLaren se chce vyvarovat chyb a zajistit si spolehlivý vůz, efektivní zastávky v boxech a dobré starty, aby mohl pokračovat v boji po celý rok.
🙌 Generální ředitel Zak Brown vyjadřuje spokojenost s restrukturalizací technického oddělení pod vedením Andrey Stelly, chválí tempo vývoje týmu a očekává další zlepšení výkonnosti.
🏁 McLaren chce trvale konkurovat čtyřem nejlepším týmům a doufá, že bude mít více víkendů, kdy s nimi bude moci soupeřit na základě jednotlivých závodů, i když zmenšení bodového odstupu zůstává náročným úkolem.

Zak Brown řekl:

“Určitě se dá Alpine porazit, ale bude to těžké. Až do této chvíle měli rychlé závodní auto a dva jezdce, kteří mají schopnost jezdit vpředu, a jsem si jistý, že chystají vylepšení.

Budeme mít Oscarovo auto [v Silverstonu] tam, kde bylo Landovo auto [v Rakousku], Lando bude mít nějaké další vylepšení, které bude mít Oscar o jeden závod později, a pak máme, stejně jako ostatní týmy, vylepšení v průběhu roku – a jedno další významné vylepšení přijde později v průběhu roku.

Nyní jsme v závodě s Alpineem a myslím, že nemůžeme udělat žádnou chybu. Budeme muset mít dobré a spolehlivé auto, správně zvládnout zastávky v boxech, starty a nemít žádné smolné incidenty, ale myslím, že boj s Alpine bude pokračovat po celý rok.”