“Dlužíme Hamiltonovi osmý titul,” je přesvědčený Mercedes

Mercedes podle svého šéfa Toto Wolffa "dluží" Lewisi Hamiltonovi osmý titul mistra světa formule 1.

Štítky: Lewis Hamilton Mercedes Zveřejněno 5. 07 2023 — GPF1.cz

Hamilton byl na nejlepší cestě získat osmý titul a překonat společný rekord sedmi titulů, který drží s Michaelem Schumacherem v roce 2021, ale pozdní kontroverzní restart safety caru v Abú Zabí umožnil soupeři Maxi Verstappenovi, aby ho v posledním kole finálového závodu předjel a titul mu sebral. FIA později uznala, že porušila vlastní procedury.

Od té doby Hamilton nevyhrál žádný závod, protože Mercedes se v prvním roce a půl éry nových technických pravidel trápí, přičemž Verstappen by měl někdy v této sezóně s přehledem získat třetí titul.

Hamilton prohlásil, že neodejde do důchodu, dokud nezíská svou osmou korunu, přičemž Wolff by ji rekordnímu vítězi Grand Prix rád poskytl.

“Lewis Hamilton je jednoznačně nejvýznamnější osobností našeho sportu, je tak multidimenzionální,” řekl. “Není to jen závodník a mistr světa, ale je také průkopníkem rozmanitosti a udržitelnosti. Pro Lewise Hamiltona jako podnikatele i jako politika neexistují žádné limity. Myslím, že je to jedna z nejpozoruhodnějších osobností a charakterů, jaké jsem kdy potkal.

Dlužíme mu osmý titul.”