McLaren na konkurenci ztrácí dva týdny ve vývoji šasi 2018

V přímém srovnání s top týmy v roce 2018 se McLaren dostává hned na počátku tohoto boje do nevýhodného postavení. Ve vývoji nového vozu MCL33 ztrácí dva týdny. Na vině je přechod od Hondy k Renaultu.

1 Štítky: McLaren Zveřejněno 28. 09 2017 — Josef Nekvinda

Přechodem k pohonné jednotce Renault, zadělal si McLaren na další, byť ne až tak vážný, problém. Poskládat motor do nového šasi znamená, překopat některé z dosavadních prací a ve světle těchto změn pak McLaren ve vývoji vozu pro sezonu 2018 ztrácí v konkurenčním měřítku přibližně dva týdny. Prostředky na zacelení mezery nicméně jsou.

„Dva týdny můžeme získat zpět. Pro příští rok není místo pro kompromis,“ hlásí šéf týmu Eric Boullier. „Pochopitelně nemáme takové zkušenosti (s pohonným ústrojím Renaultu) jako jiní zákazníci, takže celý ten balíček musíme nejdříve poznat. Myslím, že ale můžeme věřit našim inženýrům, že odvedou dobrou práci a dva týdny stáhneme.“

Nebýt problémů s Hondou, byl by McLaren mezi prvními třemi konstruktéry. Alespoň to vyplývá z vyjádření členů samotného týmu. S motory Renault budou nadcházející sezonu soutěžit tři týmy a po třech letech se tak otevře prostor pro přímé srovnání. Zejména Red Bull disponuje velmi dobrým šasi a i s nedostatkem výkonu dokáže čas od času prohnat Mercedes nebo Ferrari. Jak na tom bude McLaren?

„Příští rok to bude dobrý test. Stejný motor jako má Red Bull, poodhalí pravdu, jak máme či naopak nemáme dobré šasi. Poslední tři roky jsme byli jediným odběratelem pohonných jednotek Hondy, takže bylo těžké se poměřovat. Inženýři nicméně prováděli simulace téměř všeho a my tak máme za to, že máme dobré auto,“ nechává se slyšet Fernando Alonso a jeho slovům přitakává i Boullier.

Už nyní je pro spoustu lidí tento aspekt, porovnání vozů Red Bull RB14 a McLaren MCL33, jedním z hlavních lákadel nadcházejícího ročníku. Ne však pro takovou Force Indii. Ta se již začíná strachovat o „své“ čtvrté místo v Poháru konstruktérů.

„Renault bude hrozba, ale spíš mě znepokojuje samotný McLaren. Pokud vše, co se říká o jejich šasi, je pravda, McLaren bude velmi silný,“ prozradil své obavy pilot Force Indie Sergio Pérez.

Diskuse k článku

Napsat komentář