Red Bull největší šanci na vítězství promarnil

V nadcházejících závodech už Red Bull nemá šanci na vítězství. Je o tom přesvědčen jeho pilot Max Verstappen, podle kterého měl tým poslední naději na výraznější úspěch v Singapuru.

Štítky: Max Verstappen Red Bull Zveřejněno 28. 09 2017 — Lukáš Štěrovský

Další negativní prohlášení zaznělo ze strany Maxe Verstappena, tentokrát těsně před Grand Prix Malajsie. Nizozemec, kterého letos doprovází smůla jak na technická selhání, tak i kolize, totiž předpovídá, že Red Bull už v sezoně 2017 nevyhraje a nenaváže tak na překvapivý triumf Ricciarda z Baku. Do konce ročníku už totiž nezbývají žádné závody, na kterých by se rakouské stájí mělo papírově dařit.

„Už nikde nebudeme tak silní, jako jsme mohli být v Singapuru,“ prohlásil Verstappen. Právě tam se Nizozemec zapletl do kolize s oběma ferrari ještě před úvodní zatáčkou. Přesto – nemohl by Red Bull uspět třeba v Abú Dhabi, kde loni neodjel vůbec zlý závod? „Ne, je tam příliš mnoho rovinek. Singapur byl naší poslední šancí na dobrý výsledek, a tu jsme promarnili.

Celý rok se neděje nic v můj prospěch. Možná je potřeba několik špatných výsledků, a pak třeba přijde hezká řádka let, kdy vše půjde jako na drátkách,“ zamýšlí se Verstappen. Ten se podle svých slov snaží zůstat v klidu. „Tak jsem byl vychován. Neměl jsem dovoleno se nějak rozčilovat a nikdy jsem to ani nedělal. Hlavně v situacích, kdy sami za sebe nic nezmůžete, je to pak naprosto zbytečné.

Podívejte, když bojujete o titul a v posledním závodě zahodíte svoji šanci po chybě, je to úplně jiná situace. Pak možná hodíte i s nějakou tou věcí, abyste uvolnili vztek. Ale teď v takové situaci nejsem. Neudělal jsem nic špatně. Je to prostě jenom rok, kdy se o nedělích kazí vše, co může,“ dodává závodník Red Bullu.

Diskuse k článku

Napsat komentář