Šance na můj návrat je velmi malá, přiznává Kubica

Senzační příběh o návratu Roberta Kubici se zřejmě šťastného konce nedočká. Polák nyní otevřeně přiznal, že šance na jeho návrat je velmi malá. Navíc se rozpovídal i o těžkých časech, které zažil po nehodě v rally.

1 Štítky: Robert Kubica Zveřejněno 28. 09 2017 — Lukáš Štěrovský

Jelikož v Renaultu příští rok budou závodit Nico Hülkenberg a Carlos Sainz, pokusil se Robert Kubica poohlédnout po závodní sedačce jinde. Konkrétně u Williamsu, kde by mohl nahradit Felipeho Massu. Celou situaci ale komplikuje otec Lance Strolla.

„Jsem realistou a vím, že šance na můj návrat je velmi malá,“ přiznává Kubica. „Každý den objevuji nové hranice, ale vždycky jsem doufal, že dostanu alespoň šanci. Odjel jsem hodně kilometrů v simulátoru a ostatní kategoriích, ale věděl jsem, že jen řízení vozu F1 je to, z čeho budu mít znovu ten zvláštní pocit, a to se ukázalo být pravdou.“

Konkurz na místo u Williamsu: Ve finále Massa, Kubica a di Resta

Za přerušením Polákovy kariéry stála nehoda v rally před startem sezony 2011, kdy došlo hlavně k vážnému poranění pravé paže. „Život mi toho spoustu dal, a pak vše vzal. Bylo mi řečeno, že vše zahojí čas, ale to nebyl můj případ. Vlastně jsem trpěl ještě víc. Nejprve jsem si myslel, že se pohyblivost mojí ruky vrátí rychle, ale to se nestalo. Zlepšení, v které jsem doufal, nepřišlo. Bylo to těžké, ale uvědomil jsem si, že to musím přijmout.

Jakmile jsem se s tím vyrovnal, byl jsem schopný začít novou kapitolu. Nehoda mi otočila život naruby. Jsem si ale vědom toho, že stačilo pár centimetrů a nebyl bych tu. Největší práci jsem musel odvést ve své vlastní hlavě. Občas to bylo těžké, myslel jsem, že končím. Bylo to horší než fyzická bolest, ale teď už dokážu vnímat klid, protože jsem opět tím, kým jsem býval – pilot formule 1,“ vysvětluje dvaatřicetiletý Polák.

Foto: f1fanatic.co.uk

Diskuse k článku

Napsat komentář