McLaren je přesvědčen, že má budoucího mistra světa

Podle šéfa týmu McLaren Racing Zaka Browna je Oscar Piastri na základě svých výkonů na začátku roku 2023 "budoucím mistrem světa".

Štítky: Lando Norris Oscar Piastri Zak Brown Zveřejněno 21. 05 2023 — GPF1.cz

McLaren se rozloučil s osminásobným vítězem velkých cen Danielem Ricciardem rok před vypršením jeho smlouvy, aby si zajistil služby Piastriho, který při svém vzestupu v juniorských formulových závodech získal tituly ve Formuli Renault Eurocup (2019), F3 (2020) a F2 (2021).

Zatímco v letošní sezóně byl McLaren MCL60 limitován nadměrným aerodynamickým odporem vzduchu a je citlivý na změnu vyvážení na okruzích s nízkou přilnavostí, Piastri dokázal získat své první body v F1 osmým místem v domácím závodě v Austrálii. Byl také klasifikován na 10. místě v ázerbájdžánském sprintu, přestože ho trápila žaludeční nevolnost.

Piastriho sezonu také zhatila závada na elektrice, kvůli které musel odstoupit z úvodního závodu v Bahrajnu, a porucha brzdového systému při posledním startu v Miami.

Výkonný ředitel McLaren Racing Brown se však domnívá, že už viděl dost na to, aby Piastriho prohlásil za budoucího šampiona F1, pokud mu tým z Wokingu poskytne konkurenceschopnější stroje.

Nejbližší show KOLO na KOLO se koná 1. června v Liberci. VSTUPENKY ZDE.

“Udělal na nás velký dojem. Je velmi soustředěný. Zatím neudělal žádnou velkou chybu. Jen typické zkoumání limitů, takže sem tam nějaké zablokování kola. Nebyl na všech využívaných okruzích v roce 2023, ale první náznaky naznačují, že máme v rukou budoucího mistra světa. Teď už jen musíme pracovat na tom, abychom mu dali rychlejší auto.”

Stejně tak Piastri průběžně dostával pochvalné zprávy od nového šéfa týmu Andrey Stelly, zatímco týmový kolega Lando Norris naznačil, že je konkurenceschopnější než předchůdce Ricciardo, když řekl:

“Tlačí na mě trochu víc než na co jsem v minulých letech zvyklý.”

Brown dodal, že McLaren si nemůže přít lepší jezdeckou dvojici.

“Oscar je působivý od té doby, co ho máme ve voze. Je velmi vyspělý. Je velmi soustředěný a velmi technický. Kombinace Lando a Oscar, lepší kombinaci jezdců bych si nedokázal představit. Oscar odvedl fantastickou práci a nyní si s Landem vyměňuje nejlepší časy na kolo, a to je to, co chcete.”