Ztratil hodně přátel, ale změnil se, míní Damon Hill o Alonsovi

Mistr světa F1 z roku 1996 Damon Hill prohlásil, že Fernando Alonso "ztratil spoustu přátel" během svého druhého působení u McLarenu v letech 2015 až 2017.

Štítky: Damon Hill Fernando Alonso Zveřejněno 21. 05 2023 — GPF1.cz

Alonso se k McLarenu vrátil v roce 2015, kdy se spojil s japonským výrobcem Honda a obnovil tak ikonické partnerství z 80. let. To se ukázalo jako naprostá katastrofa a McLaren a Honda se na konci roku 2017 rozešly. Alonso tým opustil o rok později, ale zejména jeho vztah s Hondou dostal na frak.

Během Velké ceny Japonska 2015 – domácího závodu Hondy – Alonso (ne)slavně o motoru Honda prohlásil: “Motor GP2′ MotorGP2! Trapné. Velmi trapné.”

Hill se domnívá, že Alonsovy výroky ovlivnily jeho vztahy s řadou týmů, ale nyní se v Aston Martinu v F1 2023 “chová, jak nejlépe umí”.

Nejbližší show KOLO na KOLO se koná 1. června v Liberci. VSTUPENKY ZDE.

“U McLarenu to přehnal a pak udělal něco podobného u Ferrari,” řekl Hill v podcastu F1 Nation. “Urazil Hondu, protože ji nazval motorem GP2, ztratil spoustu přátel. Myslím, že prozřel.

Trochu se změnil, vrátil se a řekl: ‘Poslyš, dobře, teď už to chápu, naštval jsem lidi. Ublížilo to mé kariéře, mám jen dva tituly mistra světa, přitom bych jich měl mít čtyři nebo pět’.

“Chová se, jak nejlépe umí,” dodal. “Nebo se možná změnil. Rád bych si myslel, že je to ta druhá možnost, myslím, že se změnil, dospěl a stal se obrovským přínosem pro tento sport.”