Má Ferrari novou týmovou jedničku?

Italský tisk se po Velké ceně Singapuru otevřeně zajímá o to, zda má Ferrari nového jezdce číslo 1.

Štítky: Carlos Sainz Charles Leclerc Ferrari Zveřejněno 20. 09 2023 — GPF1.cz

Carlos Sainz se od letní přestávky jeví konkurenceschopnější než faktický favorit Ferrari Charles Leclerc. Sainz si v Monze a Singapuru připsal dvě pole position a v neděli podruhé v kariéře zvítězil.

“To ale neznamená, že nyní nahradil Charlese Leclerca,” řekl bývalý pilot F1 Timo Glock pro Sky Deutschland. “U Ferrari nemáme jasnou jedničku. Podle mého názoru jsou oba jezdci na stejné úrovni.”

Sainzova rychlost a strategická inteligence a jistota v Singapuru však nyní některé z nejuznávanějších jmen italských médií přiměla k otázce, zda skutečně došlo k posunu v hierarchii.

“Ferrari se ocitlo v nečekané situaci, kdy má dva kapitány,” řekl novinářský odborník pro Leo Turrini pro Sky Italia. “Předtím byl lídrem Leclerc – ale se nyní Sainz vyšplhal v hierarchii nahoru.”

Giusto Ferronato z La Gazzetta dello Sport souhlasí: “Vítězství doplněné o pole position formálně otevřelo debatu – souboj o interní prvenství s Leclercem.

“Je po Singapuru faktem, že Carlos otočil hierarchii?”

Herci Martin Stránský a David Novotný jsou exkluzivními hosty plzeňského představení KOLO na KOLO 19. října v CineStaru. VSTUPENKY tady.

Luigi Perna z téhož sportovního deníku uvedl: “Všichni jsme si mysleli, že je to pravda: “Sainz byl perfektní. Stejně jako (Gilles) Villeneuve v Jaramě v roce 1981.

“Je inteligentní jako Niki Lauda a chytrý jako Alain Prost. Až dosud byl Sainz solidním a spolehlivým jezdcem. Po Singapuru je vnímán jako  šampion.

Změnil hru a vstupuje do třídy jezdců, kteří jsou schopni dělat výjimečné věci jako Hamilton nebo Alonso.”

Redakční článek na Tuttosportu pokračoval: “Proč je Sainz nyní lídrem. Byl Singapur bodem obratu?”

“Viděli jsme taktického génia jako u počítačového jezdce, například Prosta, ale s vášní Španěla.”

A Giorgio Terruzzi napsal v deníku Corriere della Sera: “Vypadá zamilovaně, v očích má světlo. Sebevědomí vůdce. Co se změnilo touto skvělou ukázkou?”