Letos už žádná aerodynamická vylepšení, hlasí Mercedes

Šéf Mercedesu Toto Wolff oficiálně potvrdil, že ve zbytku letošní sezony na monopost W12 nepřijdou žádné aktualizace, a to i přesto, že největší rival německého týmu Red Bull svůj vůz bude i nadále vyvíjet.

Štítky: Mercedes Zveřejněno 24. 08 2021 — Vašek Štěpánek

Navzdory pokračujícímu souboji o mistrovský titul mezi černými šípy a Red Bullem se lídři šampionátu rozhodli vývoj letošního monopostu definitivně ukončit. Mercedes se chce plně soustředit na revoluční sezonu 2022.

„Ne, do konce sezony už se žádnými aerodynamickými aktualizacemi nepřijdeme. Vývoj současného auta jsme ukončili už před pár měsíci. Poslední upgrady jsme vyvinuli na jaře a na vůz jsme je nasadili v Silverstonu.

Řekl bych, že tyto novinky se nám osvědčily a celkově zlepšily náš výkon. Proto si myslím, že jsme udělali nemalý krok vpřed. Proto máme ve druhou polovinu sezony pevnou důvěru,“ vysvětlil Wolff.

Tuto informaci je potřeba brát s rezervou. Mercedes už před časem uvedl, že vývoj pro rok 2021 ukončil a soustředí se plně na příští sezonu. O pár týdnů později, při GP Velké Británie, dovezla stáj z Brackley na svůj vůz několik vylepšení.

Red Bull zase nedávno uvedl, že vývoj letošního monopostu RB16B nechce ukončit a jeho cílem je získat titul mistra světa, kterému je rakouská stáj nejblíže od sezony 2013. Wolff následně prohlásil, že rozhodnutí Mercedesu nebude ovlivněno tím, co udělá Red Bull.

„Letos je to důležitá bitva, ale vždy se člověk musí podívat na krátkodobé a dlouhodobé cíle a musí se pokusit najít rovnováhu. Pravidla budou mít příští rok radikální dopad a tato pravidla budou trvat déle než jedno mistrovství.

Je to faktor, na který bychom neměli zapomínat. Pokud bude někdo příští rok pozadu, může trvat celé roky, než se mu podaří dotáhnout se zpět na týmy vepředu, a právě proto se držíme naší strategie.

Raději budeme pokračovat ve vývoji vozu pro rok 2022 než pro zbytek letošní sezony. V sázce je mnohem víc než jen jedno mistrovství světa, mluvíme tu o několikaletém horizontu. Náš přístup proto nezměníme, ani kvůli faktorům jiných týmů,“ uzavřel šéf Mercedesu.