“Letos byli velmi špatní, ale tohle je vtip.” Pérezova kritika komisařů mu vynesla napomenutí

Sergio Pérez dostal napomenutí a musel se omluvit sportovním komisařům za jejich kritiku.

Štítky: FIA Sergio Pérez Zveřejněno 27. 11 2023 — GPF1.cz

Ve finále sezony skončil Perez na druhém místě, ale byl odsunut na čtvrtou pozici, protože si vysloužil pětisekundovou penalizaci za to, že se ve 47. kole z 58 na okruhu Yas Marina srazil s Landem Norrisem. Mexičan měl našlápnuto ke třetímu místu, jenže Charles Leclerc zpomalil a nechal Red Bull na cílové čáře vybojovat první dvě místa.

Jezdec Ferrari se snažil nechat Pereze, aby si vytvořil 5sekundovou ztrátu na George Russella, aby po aplikaci trestu Mercedes přišel o umístění na stupních vítězů a o druhé místo v pořadí konstruktérů.

Po skončení závodu se Perez směrem na komisaře obořil. Přes týmové rádio prohlásil: “Stewardi jsou k smíchu, člověče. Nemůžu tomu uvěřit. Letos byli velmi špatní, ale tohle je vtip. Tohle byl opravdu vtip.”

Perez byl proto předvolán stewardy FIA kvůli údajnému porušení Mezinárodního sportovního kodexu.

Za své výroky se potenciálně dopustil “jakéhokoli nevhodného chování vůči držitelům licence, činovníkům, funkcionářům nebo členům personálu FIA a členům personálu pořadatele nebo promotéra”.

Před předvoláním stewardů Perez vystoupil po závodě před novináři a vyjádřil přesvědčení, že byl plně vedle Norrise, když se střetli v šikaně 6 a 7 zatáčky.

Řekl: “Skončili jsme v kontaktu, což bylo nešťastné.”

Pérez pak dostal formální napomenutí za svá slova.