Alonso z Číny nadšený: Lepší než nejlepší

Jestliže se Fernando Alonso domníval, že australský závod byl neopakovatelným, pak se mýlil. Přišla Čína a s ním události, na které teprve nezapomene. Alespoň podle vlastních slov.

1 Štítky: Fernando Alonso Zveřejněno 10. 04 2017 — Josef Nekvinda

Španělský matador v Šanghaji leckoho překvapil již v sobotu, kdy v kvalifikaci se svým mclarenem bral stejně jako v Austrálii třináctou pozici pro závod. Pro ten rozmary počasí přichystaly zajímavou zápletku. Fernando Alonso se chytl příležitosti a během chvíle se vyšplhal až na osmou pozici. Netřeba zde zmiňovat, že jeho vůz na rovinkách rychlostně výrazným způsobem ztrácel.

Bohužel se pro stáj z Wokingu objevily další komplikace spojené se spolehlivostí. Ty už v sedmnáctém kole hlásil na boxovou zídku kolega Stoffel Vandoorne a kousek za polovinou závodu se přidal i Alonso. Tentokrát jej o dobré umístění připravila porucha na hnací hřídeli. Nic to ovšem nezměnilo na Španělově pocitech ze závodu. „Neuvěřitelné,“ popisoval.

„Myslel jsem si, že Austrálie bude neopakovatelná, ale tady to bylo stejné nebo ještě lepší. Pomohly podmínky a my toho využili. Jezdci se roztáčeli vlevo vpravo a my jsme tak získávali pozice víceméně zadarmo. Trať byla vlhká a i přes rychlostní deficit na rovinkách jsme dokázali držet tempo s nejlepšími, což je neuvěřitelné. Jedna z nejlepších věcí, které se mi přihodily.“

Víra v přetavení závodu v bodový zisk byla u Alonsa stejně jako u celého McLarenu na místě. Nicméně na to, že za sebou Alonso poveze a navíc udrží několik kol mistrovský vůz Mercedesu, na to by si vsadil jen málokdo.

„Myslím, že bychom o ty poslední body bojovali s Perézem nebo Magnussenem. Neuvěřitelným způsobem jsme stejně jako v Austrálii mohli získat bod nebo dva, protože jet před Bottasem, který vás dvě nebo tři kola nemůže předjet bylo něco tak absurdního, co se mi ještě nestalo. Byl 300 metrů za mnou, předjel mě na rovině, ale já se ho dokázal následující kolo držet. To byla ta neuvěřitelná věc,“ přidává na své konto Alonso.

Při pohledu na výsledkovou listinu je to vzhledem k průběhu závodu pro McLaren další krutý výsledek. Ani jedno auto nespatřilo cíl, avšak všechny tyto problémy mají společného jmenovatele – předsezonní testy.

„Jak jsem říkal v Austrálii – co jsme neudělali během testů, objevujeme nyní závod od závodu. Doufejme jen, že brzy budeme mít i spolehlivost, abychom mohli dokončit závody,“ připomněl Španěl další problém svého týmu.

Diskuse k článku

Jeden komentář: “Alonso z Číny nadšený: Lepší než nejlepší”

  1. Mansell napsal:

    Faktem asi je, že Alonso patří mezi nejlepší jezdce v poli, nehodlám se tady hádat s fandama Hamiltona či Vettela. Ale Alonso dokáže s auta tak mizerného jako McLaren bohužel je dostat opravdu dost.

Napsat komentář