Räikkönen nepříznivý začátek sezony otočí

Šampion z roku 2007 je přesvědčen, že spolu s Ferrari ví, na čem zapracovat, aby zvrátil dosud nepříznivý trend výkonů z prvních dvou velkých cen letošní sezony.

Štítky: Ferrari Kimi Räikkönen Zveřejněno 11. 04 2017 — Pavel Fabry

Navzdory skutečnosti, že Ferrari letos postavilo vůz, který je výkonnostně vyrovnaným soupeřem dosud dominantního Mercedesu, Räikkönen se v prvních dvou závodech ročníku 2017 nedostal na stupně vítězů a v obou případech výrazně zaostal za týmovým kolegou Sebastianem Vettelem, jenž se dělí o průběžné první místo s Lewisem Hamiltonem.

Räikkönenovy výkony již přiměly prezidenta Ferrari Sergia Marchionneho domluvit si setkání s šéfem týmu Mauriziem Arrivabenem, aby situaci projednali. Fin přiznává, že se vstupem do letošní sezony nemůže být spokojený, věří však, že s lepším nastavením vozu je schopen zahájit tažení za lepšími výsledky.

„Vždycky je nepříjemné, když nemáte dobré výsledky,“ řekl Räikkönen. „Jsem ve sportu již dost dlouho a nestává se zas tak často, že je všechno veselé. Je to součástí této práce. Je to frustrující. Já ale vím, co musím udělat a my máme velice jasnou představu o tom, co chceme udělat.“

Räikkönen dodává, že fakt, že páteční tréninky na Velkou cenu Číny překazilo špatné počasí jeho situaci nepomohl, je si však vědom, že rozmary matky přírody nelze používat jako výmluvu.

„To, že jsme nemohli v pátek jezdit, bylo trochu špatně načasované, ale tak to chodí. Já jsem přesvědčen, že jsme schopni dostat se tam, kde chceme být. Potřebujeme začít sbírat větší porce bodů, abychom zůstali v bitvě, ale bude to dlouhý rok. Je zklamáním dojet pátý, ale tyhle body beru a v příštím závodě snad dosáhnu na lepší umístění.“

Finský závodník v Číně nebyl spokojený s tím, že jej tým nechal na trati příliš dlouho, než jej podruhé povolal do boxů. Znamenalo to, že než se znovu dostal na čerstvé pneumatiky a do rozumného tempa, bylo již příliš pozdě.

„Samozřejmě není zrovna dobré, že jsem ho (Daniela Ricciarda) nepředjel, ale měli jsme trochu problémy ho předjet,“ řekl. „Spousta drobností mohla být lepší a výsledek pak mohl být o mnoho lepší, ale tak to prostě bylo. Nemám z toho zrovna radost a je to závodění a závodů ještě zbývá hodně. Jsou jisté věci, které můžeme zlepšit.“

Diskuse k článku

Napsat komentář