Leclerc už připouští myšlenky, že odejde z Ferrari

Pilot narozený v Monaku, který má v současné době dlouhodobou smlouvu, připustil, že sezona 2022 byla pro tým z Maranella nahoru a dolů

Štítky: Charles Leclerc Ferrari Zveřejněno 27. 11 2022 — Jiří Košta

Ale 25letý Leclerc řekl, že „chyby se mohou stát, když makáte na maximum“ – i když tyto chyby nakonec vyvolaly fámy, že šéf týmu Mattia Binotto by mohl být sesazen.

„Naučil jsem se na to nemyslet a nekomentovat to. Obecně ale nejlepším přístupem je, aby byli všichni na stejné vlnové délce, aby mohli společně činit správná rozhodnutí,” říká pilot.

„Neznamená to nutně měnit lidi, ale jde o způsob, jakým funguje komunikace mezi inženýry, který musí být jasnější,“ dodal.

Binotto řekl, že důležité je, že Ferrari mezi lety 2021 a 2022 udělalo pokrok.

„Ano, udělali jsme chyby, ale to můžete lépe skrýt, když máte rychlé a spolehlivé auto,” trval na svém Ital.

„Red Bull měl jasnější cestu, protože musel pouze snížit hmotnost vozu. Pro nás to bylo složitější, protože jsme museli zlepšit aerodynamický koncept.

Udělali jsme správné rozhodnutí s našimi prioritami mezi roky 2022 a 2023? Teprve rok 2023 nám ukáže, zda to bylo správné rozhodnutí.“

Někteří si všimli, že Leclerc ukončil sezonu ve špatné náladě – možná proto, že mu chybí přístup Red Bullu, kde je Max Verstappen jasnou jedničkou stáje.

„Je to něco, co já osobně nemohu ovlivnit. Takže se raději soustředím na to, co mohu ovládat, jako je moje řízení. Pak jsou to věci, které se řeší interně, pokud cítím potřebu.“

Někteří by mohli dojít k závěru, že to zní, jako by Leclerc mohl být otevřený ohledně odchodu z Ferrari, pokud to jeho současná dlouhodobá smlouva umožňuje.

„Rok 2024 je daleko. Mám ještě nějaký čas s Ferrari. Tento tým byl vždycky můj sen. Mým cílem je v tuto chvíli vyhrát s Ferrari, pak uvidíme. Jsem tady šťastný a chci s nimi vyhrát.”

Hybridní Mitsubishi ASX přichází na trh, kompletně kopíruje Renault