Leclerc mi ukázal limity, reflektuje Sainz

Carlos Sainz má za sebou druhý rok ve Ferrari. Ačkoli se ve své druhé sezoně u rudých dočkal Španěl premiérové pole position a prvního vítězství, nelze Sainzovo letošní počínají označit za úspěšné. Vítěz Velké ceny Velké Británie nyní uznal, že jej Charles Leclerc motivoval a ukázal mu limity, kterých bylo Ferrari schopné.

Štítky: 2022 Carlos Sainz Charles Leclerc Ferrari Zveřejněno 29. 12 2022 — Vašek Štěpánek

Charles Leclerc si podmanil úvod sezony a vyhrál dva z prvních tří závodů. Monačan byl taktéž lídrem šampionátu a často vyhrával kvalifikace. Carlos Sainz měl na druhé straně trable, hned několikrát měl drahé nehody a neměl dobré tempo.

S odstupem času se Carlos Sainz poohlédl za svou letošní sezonou. Španěl uznal, že rok 2022 nebyl jeho nejlepším a v první polovině sezony se trápil. Hnacím motorem mu byl v té době velmi rychlý Leclerc, který svému kolegovi ukázal limity.

„Se svou letošní sezonou nejsem spokojen. Nebudu lhát, trápil jsem se a vše se lišilo od mých očekávání. Naopak Charles [Leclerc] byl extrémně rychlý a zdálo se, že mu vše bude vycházet, a to mě motivovalo, díky němu jsem věděl, jaké má náš vůz limity.

Snad poprvé v kariéře se mi stalo, že jsem ztrácel a byl jsem mimo tempo. Byl jsem zhruba dvě až tři desetiny pozadu a první polovinu roku jsem strávil tím, že jsem hledal důvody, proč mám na svého kolegu takovou ztrátu.

Takže je to z jisté části i Charlesova zásluha, že jsem se v průběhu roku dokázal zlepšovat. Vím, že mu výkonnostně stačím a pokud dokáže být o tři desetiny přede mnou, musím se na tuto úroveň dostat i já,“ svěřil se Sainz.

Pilot Ferrari v polovině roku nakonec i vyhrál závod na anglickém Silverstonu. Během víkendu navíc získal i svou premiérovou pole position. Sám Sainz byl ale možné vypíchl jiné závody jako ten nejlepší moment roku.

„Silverstone byl úžasný a mám skvělé vzpomínky. Bylo to mé první vítězství, a navíc se to stalo na tak speciální trati jakou Silverstone je, plus jsem toho dosáhl s Ferrari. Osobně si ale myslím, že v USA a v Brazílii jsem byl výkonnostně lepší.

V Americe jsem získal pole position a mohli jsme mít dobré tempo, bohužel jsem musel skončit už za první zatáčkou. V Brazílii bych bez penalizací mohl startovat druhý a dost možná bych mohl bojovat i o vítězství, kdoví…

…celkově bych řekl, že má druhá polovina sezony celý dojem z roku zlepšila, našel jsem své potřebné tempo a věci se začaly vyvíjet lepším směrem. Hodně jsem se toho naučil a do další sezony bude vstupovat zase o něco moudřejší.

Doufám, že rok 2023 začnu na té samé úrovni, s jakou jsem letošní šampionát ukončil. Snad se nám to s týmem povede. Věřím, že díky ročním zkušenostem s novou generací vozů půjde o lepší rok, než který jsme měli letos,“ dodal optimisticky Sainz.