Riskujeme, uznává Haas

Vzhledem k tomu, že americký tým Haas udělal znatelný posun ve své politice jezdců, odklonil se od mladých a šel po zkušenějších rukou, Steiner má jasno o současných potížích, kterým týmy F1 čelí při výběru jezdců.

Štítky: Günther Steiner Haas Zveřejněno 29. 12 2022 — Jiří Košta

Poté, co měl Haas pocit, že nováčci v sestavě Nikita Mazepin a Mick Schumacher v roce 2021 byli lepší politikou pro její dlouhodobou budoucnost, vydal se Haas pro rok 2023 zcela jiným směrem.

Mazepin i Schumacher byli vyřazeni a Haas bude mít místo toho příští rok místo veterány Kevina Magnussena a Nica Hulkenberga.

Schumacher cítil, že nedostatek testů v F1 znamenal pro nováčky těžký boj o postup v sérii proti zkušenějším soupeřům.

Je to postoj, se kterým souhlasí i sám Steiner.

„Myslím, že má pravdu. V závodech jsou dva roky docela dobrá doba, ale nic předtím.

V soutěži skočil rovnou z F2 do F1, protože tam není žádné testování. Vrátili jsme se zpět, abychom získali zkušeného jezdce, který neseděl v autě tři roky, ne na plný úvazek, protože ty mladé jezdce opravdu nemůžete hodnotit nebo podstupujete velké riziko.

Mám na mysli McLaren proti [Oscarovi] Piastrimu, ale nakonec nikdo neví, jak dobrý ve voze F1 bude. Byl velmi dobrý v F3 a F2, ale stále je to velký krok k F1.

Samozřejmě si myslím, že je to trochu, neřekl bych problém, ale je to jedna z věcí, jak velké riziko chcete podstoupit, abyste dostali do auta nováčka.”

Zatímco Haas udělal úplný obrat ve svém přístupu k typu jezdce, kterého chce, Steiner si nemyslí, že udělal chybu, když se v roce 2021 rozhodl pro nováčky.

„Ne, ne. Rozhodně ne. A vysvětlím proč, protože před dvěma lety jsme byli v jiné pozici a teď jsme zase v jiné pozici.

Myslím, že jsme nyní ve formuli 1 obecně v mnohem lepší pozici než před dvěma lety, kdy jsme museli hledat řešení, abychom mohli pokračovat.”

McLaren pracuje na elektrickém SUV