Lance Stroll vidí pozitiva

Lance Stroll přiznal, že jeho havárie v počáteční fázi Velké ceny Saúdské Arábie byla "chybou", a nyní se chce jezdec Aston Martinu vrátit zpět v dalším závodě v Austrálii.

Štítky: Lance Stroll Zveřejněno 11. 03 2024 — GPF1.cz

Stroll startoval z 10. místa na startovním roštu a v průběhu závodu na okruhu Jeddah Corniche Circuit se dostal na 9. místo, když předjel Yukiho Tsunodu.

V 6. z 50 kol se Kanaďanova snaha zvrátila, když v zatáčce 23 narazil do zdi a poté do bariér. Při incidentu se mu sice nic nestalo, ale Stroll byl okamžitě ze závodu vyřazen, čímž se stal jedním ze dvou odstoupivších jezdců spolu s Pierrem Gaslym z týmu Alpine.

Pětadvacetiletý pilot se o víkendu zamyslel o něco později a dodal:

“Zklamání na závěr dobrého víkendu. V těch úvodních kolech jsem hodně tlačil – auta kolem nás byla rozhodně rychlejší a pneumatiky už měly problémy. Snažil jsem se vytvořit si náskok a prostě jsem narazil do zdi.

Můžeme si z toho odnést pozitiva, tým získal body v obou závodech a cítíme, že auto má ještě větší rychlost. Už se dívám dopředu na Austrálii – je to závod a země, kterou mám opravdu rád, a jsem si jistý, že se nám podaří opět zrychlit.”