Lance Stroll: Za mě budou hovořit výsledky

Lance Stroll vzkázal těm, kteří zpochybňují jeho schopnosti jako jezdce formule 1, aby si všimli jeho výsledků na trati.

Štítky: Lance Stroll Zveřejněno 27. 02 2024 — GPF1.cz

Pětadvacetiletý jezdec začíná svou osmou sezónu jako pilot F1. S vozem Aston Martin, který vlastní jeho otec Lawrence, je to jeho šestá sezona. Loni Stroll získal 74 bodů a v šampionátu skončil na 10. místě. Jeho týmový kolega Fernando Alonso ho předstihl v poměru téměř tři ku jedné a v pořadí skončil čtvrtý. Stroll však prohlásil, že nebere ohledy na ty, kteří naznačují, že za své místo v F1 vděčí podpoře svého otce, a zpochybňují, zda si místo zaslouží po zásluze.

“Každý má svůj názor, ale já za sebe nechám hovořit své výsledky na trati,” řekl Stroll. “Se svým otcem jsem v motorsportu prožil neuvěřitelnou cestu. Od dob motokár, přes juniorské formule až po dnešek ve Formuli 1. To, co jsme spolu dokázali, je úžasné. Jeho vize a vášeň pro sport, pro Aston Martin, je opravdu neuvěřitelná; je super vzrušující být její součástí a vidět, jak moc jsme už jako tým za poslední čtyři roky vyrostli. A budoucnost je ještě vzrušující.”

Strollův start do roku 2023 byl ohrožen, když si při nehodě na kole poranil zápěstí. V polovině sezony forma týmu poklesla, ale Stroll zakončil rok v lepší formě a v Brazílii a Las Vegas obsadil dvě pátá místa.

“Sezonu jsme zakončili silně,” řekl. “Bylo zábavné mít těch posledních pár závodů, opravdu nakopnout zadek – mít několik dobrých výsledků v Brazílii a Vegas. Tvrdě jsem trénoval a dobře se připravoval. Jsem připraven na začátek sezony v Bahrajnu.”

Podle něj musí tým v letošní sezoně podávat konzistentnější výkony na různých okruzích.

“Chceme navázat na loňský rok,” řekl. “Loni jsme měli velmi silné auto – ale ne všude. Na některých tratích bylo velmi silné a na jiných jsme se zase potýkali s problémy. Letos chceme podávat konzistentně dobré výkony. Loni jsme prvních pět, šest, sedm závodů byli opravdu silní a pak nás ostatní týmy dohnaly. Na konci jsme se vrátili silní, ale po celou sezónu jsme nebyli tak silní jako na začátku, takže chceme konzistentně bojovat o dobré body, stupně vítězů a první vítězství v zeleném.”