Aston si po incidentu v garáži se Strollem “v klidu” promluví

Ředitel týmu Aston Martin Mike Krack uvedl, že incident Lance Strolla s členem týmu bude projednán interně, ale ne ve "víru vášně".

Štítky: Lance Stroll Zveřejněno 10. 10 2023 — GPF1.cz

Po svém čtvrtém po sobě jdoucím vyřazení v Q1 minulý víkend Stroll při návratu do garáže odhodil volant stranou a poté se zdálo, že strčil do svého trenéra a člena týmu Henryho Howea. Jezdec následně incident bagatelizoval slovy, že “je to brácha” a “frustraci prožíváme společně”.

Krack však v neděli v Kataru prohlásil, že tuto záležitost se svým jezdcem ve vhodnou chvíli nadnese.

“Myslím, že o těchto věcech je třeba mluvit, ale je třeba je dát do souvislosti,” řekl. “A myslím, že nemůžete mluvit ve víru vášní. Musíte počkat a třeba se všichni jednu noc vyspí, pak se na to podíváme a prodiskutujeme to a pak je svět jiný.”

Když Strollova frustrace minulý pátek vyvřela v garáži, mnozí ji kritizovali jako přehnanou reakci na jeho předčasné ukončení kvalifikace. Krack řekl, že to nebyla největší frustrace, jakou u jezdce zažil, a naznačil, že to bylo spíše důsledkem série neúspěchů než Strollovy izolované reakce na situaci.

“Podáváta výsledky pod úrovní, nebo pod svá vlastní očekávání. A pak ta frustrace v jednu chvíli přejde,” vysvětlil Krack. “Vezměte si fotbalistu, který je vyřazen ze zápasu, on si neplácne se spoluhráčem nebo zahodí dres, zahodí lahve s vodou. To jsme viděli poměrně často.”

Krack řekl, že se snaží jejich setkání po závodě co nejvíce oddálit, “abychom se prostě pokusili zbavit adrenalinu”, který jezdci zažívají během pobytu na trati.

“Jsem si jistý, že na boxové zídce máme možná desetkrát až dvacetkrát méně adrenalinu než jezdci. Ale když jim dáte mikrofon přímo před oči, nebo když měříte každou jejich reakci…. Myslím, že emoce jsou to, co od sportovců chceme, a pakliže reagují, rychle je hodnotíme. Víte, “je to správně?”, “je to špatně?”. A myslím, že s tím musíme být opatrní.

Chceme to vidět, protože pak máme o čem mluvit. Ale pak si myslím, že to zachází příliš daleko. Že si pak lidé sednou na pohovku nebo do klimatizované místnosti a řeknou ‘tohle je moc’ nebo ‘tohle se nesmí’. Myslím, že bychom měli mít k jezdcům trochu větší respekt. A řekl bych, že i k elitním sportovcům.”