Lance Stroll: Kritizují mě jen ti, kteří mi závidí

Mladý pilot ve službách Williamsu má jasno o hlavní příčině kritiky, která se na něj „sype“ prakticky od testů. Stroll tvrdí, že jeho největší kritici mu zkrátka závidí.

2 Štítky: Lance Stroll Zveřejněno 2. 04 2017 — Lukáš Štěrovský

Header-1000x200-01

Stroll je vítězem loňského ročníku evropské formule 3 a rovněž italské formule 4 z roku 2014, kde působil jako člen juniorského programu Ferrari. S pomocí svojí rodiny, konkrétně otce, se však mladý Kanaďan rychle dostal do formule 1, ve které debutoval minulý víkend.

V Austrálii nakonec do cíle kvůli problému s brzdami nedojel. Ještě před závodem na sebe ale „upozornil“ dvěma nehodami v testech. Incidenty se mu nevyhnuly rovněž ani v Albert Parku, kde po nehodě ve třetím tréninku startoval z konce startovního pole. Od mnohých si tak už stačil vyslechnout ostrou kritiku.

„Lidé, kteří nejsou ve formuli 1, se zřejmě snaží najít výmluvy pro to, proč nejsou ve formuli 1,“ reaguje Stroll na svoje kritiky. „Myslím, že mezi jezdci F1 a v padoku panuje vzájemný respekt. Všichni tu vědí, že vítězství ve formuli 4, formuli Renault nebo formuli 3 stojí hodně úsilí a práce.

Takže piloti ve formuli 1 respektují jeden druhého, protože víme, kolik toho bylo potřeba, abychom se sem dostali. A pak zřejmě existují řidiči, kteří nejsou ve formuli 1 a většinu času jen hledají způsob, jak najít důvody, proč tu nejsou.

Myslím, že je to normální. Vždycky najdete lidi, kteří na vás žárlí, závidí vám a nemají vás z nesprávných důvodů rádi. Ale tak to prostě chodí,“ zamýšlí se Lance Stroll. „Všichni současní jezdci a členové týmu ví, co je potřeba udělat pro to, dostat se do formule 1.

Vědí, jaké musíte vyhrát šampionáty a kolik získat bodů pro superlicenci. Jezdci jako Vettel, Hamilton nebo Ocon – všichni museli tyto šampionáty vyhrát. Něco takového je velmi náročné, proto k sobě navzájem máme úctu, i když závodíme ve stejné sérii,“ vysvětluje pilot Williamsu.

Diskuse k článku

2 komentáře: “Lance Stroll: Kritizují mě jen ti, kteří mi závidí”

 1. Tomáš Richtr napsal:

  Honzo,
  1) bohužel nový design neumožňuje, ale zkusíme se na to podívat, co to obnáší
  2) Přihlásit se lze jen do GPF1.cz webu, chtějí-li lidé diskutovat. Zkoušeli jsme tento princip, ale mátl zejména lidi, kteří se chtěli zúčastnit našich soutěží.

 2. Jan Fridrich napsal:

  Dobrý den,
  není to k článku.
  Bohužel jsem nenašel jiné místo, ale měl bych pár dotazů/výtek k webu.
  1) Je možné, když si otevřu článek a kliknu na autora článku, tak aby mi vyjeli jeho články tak, jak to bylo na starém webu?
  2) K psaní komentářů už nepůjde použít FB profil jako dříve?

  Děkuji za odpověď

Napsat komentář