Chceme více pilotů jako je Verstappen, vzkazuje vedení F1

Nový sportovní ředitel královny motorsportu Ross Brawn prohlásil, že by rád přišel se systémem, který by týmy nenutil vybírat jezdce s ohledem na jejich komerční potenciál. Tím by se podle něj zvýšila kvalita startovního pole.

Štítky: FOM Ross Brawn Zveřejněno 3. 04 2017 — Lukáš Štěrovský

Brawn se nijak netají tím, že je Verstappenovým fanouškem. „Je velmi vzrušujícím prvkem formule 1,“ přiznává nový sportovní ředitel královny motorsportu. „U Red Bullu mají fascinující konkurenci v podání Ricciarda a Verstappena. Mým snem je mít do pěti let ve formuli 1 více takových Verstappenů.

Chceme systém, kde budou jen ti nejlepší závodníci. Neberte mě zle, ve formuli 1 je dobrý standard, co se týče jezdců. Ale pokud bychom se zbavili komerčních požadavků, které některé týmy mají vůči svým jezdcům, pak bychom tento standard mohli ještě zvýšit,“ přemýšlí Ross Brawn.

Bývalý člen týmu Ferrari se rovněž vyjádřil k překvapivému konci Nika Rosberga pár dní po zisku titulu mistra světa. „Není to ideální. Ze sportovní perspektivy je dobré mít šampiona ve startovním poli jakožto srovnání s ostatními. Je ale lepší, že se Nico rozhodl skončit, když cítil, že už nikdy nechce čelit něčemu podobnému, než aby dál závodil bez potřebné motivace.

Pro něj to bylo pravděpodobně správné rozhodnutí. A stejně tak i pro sport, protože nechceme vidět světového šampiona s klesající formou. To by z hlediska sportovní stránky rovněž nebylo dobré,“ dodává Ross Brawn.

Diskuse k článku

Napsat komentář