Kvalifikaci na GP Monaka vyhrál Leclerc! Pak havaroval…

Až bizarní byl závěr kvalifikace na Grand Prix Monaka. Domácí jezdec Ferrari Charles Leclerc totiž v prvních pokusech zajel nejrychlejší čas. V závěru při snaze o zrychlení ale havaroval, což způsobilo červené vlajky a ostatní tak už neměli šanci na vylepšení své pozice.

Štítky: Charles Leclerc GP Monaka Zveřejněno 22. 05 2021 — Lukáš Štěrovský

Do té doby se přitom kvalifikace, které se po nehodě ve třetím tréninku neúčastnil Mick Schumacher, nesla v relativně poklidném duchu, na žádný větší kontakt s bariérami nedošlo. Ne úplně dobré tempo vykazovaly mercedesy, zejména vůz, ve kterém jezdí Lewis Hamilton. Brit se za celou dobu nedokázal přiblížit k předním pozicím a do závodu odstartuje až jako sedmý, kolega Bottas zajel třetí čas.

Dobrou formu z tréninků naopak potvrdilo Ferrari. Pro Leclerca a Scuderii jde o první pole position od GP Mexika v roce 2019. Je ale otázkou, zda mu nejlepší místo na startu skutečně zůstane. Po nárazu do bariéry totiž zůstalo jeho ferrari notně poškozené, a pokud budou muset mechanici měnit klíčové komponenty jako převodovku, Monačana čeká trest v podobě ztráty pozic na startu. Na první místo by se tak dostal Max Verstappen.

Výsledky kvalifikace na GP Monaka: