Po havárii si Leclerc neumí vychutnat vítězství

Svým triumfem v kvalifikaci, při kterém zajel nejrychlejší čas a poté havaroval, dal Charles Leclerc vzpomenout na podobné kousky Nika Rosberga či Michaela Schumachera z let dřívějších. Na rozdíl od nich ale Monačan prokazatelně chyboval a vůz notně poškodil. Právě to jej ostatně trápí…

Štítky: Charles Leclerc Ferrari GP Monaka Zveřejněno 22. 05 2021 — Lukáš Štěrovský

Leclerc by totiž v případě nutnosti výměny některých dílů, jako je převodovka, za kterou by dostal penalizaci pět míst, na startu klesl pořadím. „Ano, bojím se o převodovku, ale uvidíme,“ komentoval po kvalifikaci. „Je samozřejmě škoda skončit ve zdi, člověku to pak ani nepřipadá jako vítězství.

Stejně tak mám ale radost ze svého prvního rychlého kola,“ přiznal domácí pilot a překvapivý sobotní vítěz. „První zatáčka byla náročná, neprojel jsem ji skvěle, ale druhý a třetí sektor jsem zajel precizně. Z pole position mám velkou radost.

Už po druhé části jsem cítil velké emoce, ale musel jsem se krotit, pořád zbývala Q3. Nakonec jsem to dokázal. Body se rozdávají až zítra, ale musím říci, že tento výsledek je i pro mě velkým překvapením,“ dodává.

Kvalifikaci na GP Monaka vyhrál Leclerc! Pak havaroval…