Kubicovi nesedly nové pneu Pirelli, Sirotkin byl rychlejší

Robert Kubica přišel o šanci získat místo závodního pilota Williamsu v testech po skončení sezony v Abú Dhabi. Kromě nedostatečné rychlosti v kvalifikačním režimu mu problém dělá současná generace pneumatik Pirelli. Williams tvrdí, že výsledky na závodní dráze, a ne peníze, rozhodly o angažmá Sergeje Sirotkina na úkor Roberta Kubicy.

Štítky: Robert Kubica Williams Zveřejněno 11. 01 2018 — Tomáš Richtr

Zázračný návrat do života absolvuje Robert Kubica po strašlivé havárii během italské rallye v roce 2011. Malém přišel o pravou ruku, která je ve svých pohybových schopnostech nyní velmi omezená. Přesto se Kubica dostal k šanci vrátit se do formule 1, nejprve s Renaultem a pak s Williamsem. Nedopadlo ale bohužel ani jedno.

Williams se nakonec rozhodl pro Sergeje Sirotkina, tým ale čelí kritice, že se tak stalo z finančních důvodů. Podle britského novináře BBC Andrewa Bensona to ale s odvoláním na zdroje uvnitř Williamsu není pravda.

“Tm mi řekl, že hlavním důvodem pro volbu Sergeje Sirotika jsou výsledky na dráze,” řekl Andrew Benson. “Nakonec se ukázalo, že test v Abú Dhabi byl klíčový.”

Řekl, že Sirotkin byl průběžně rychlejší než Kubica v kvalifikačním režimu.

“Mám informaci, že dokonce Robert sám řekl týmu o problémech adaptovat se na současnou generaci pneumatik. Williams mi řekl, že si v takové konstelaci nemůže dovolit riskovat.”

Robert Kubica ve formuli 1 závodil v letech 2006 až 2010. Stihl ještě testy na začátku února 2011 ve Valencii, tedy začátek nové éry Pirelli.

“Obávám se, že Roberta Kubicu v F1 už neuvidíme,” dodal Branson. “Robert dokázal Williamsu nabídnout zhruba 8 milionů eur, Sirotkin přibližně dvojnásobek. Ale peníze, které jezdec přinese, jsou pro tým pouze bonusem. Kdyby byl Kubica lepší než Sirotkin, je to on, kdo se do auta dostane. Lidé si možná neuvědomují, že pro stejné důvody ukončil s Robertem spolupráci Renault. Zní to tvrdě, ale taková jsou fakta. V padoku není nikdo, kdo by jej tu neviděl rád. Robert je jeden z největších nenaplněných talentů v historii tohoto sportu. Pro Williams by to bylo skvělé PR, přineslo by to nové fanoušky F1. Také FIA viděla přínos a dokonce za jeho angažmá lobovala. Je zřejmé, že to nebylo pro Williams snadné rozhodnutí. Tým je teď kritizován a někteří tvrdí, že spojení Stroll – Sirotkin je nejhorší v historii stáje. Mají pravdu? To ukáže čas, ale při takových rozhodováních není pro sentiment ve formuli 1 místo.”

Robert Kubica asi nestíhá v kvalifikaci

 

Diskuse k článku

Napsat komentář