Kubica do Williamsu? To musí být vtip, tvrdí Montoya

Robert Kubica už není schopný řídit vůz formule 1 a jeho návrat by byl špatným vtipem. To je tvrzení bývalého pilota F1 Juana Pabla Montoyi. Polák má přesto několik es v rukávu.

Štítky: Juan Pablo Montoya Robert Kubica Zveřejněno 17. 11 2017 — Lukáš Štěrovský

Kubica za sebou má už dva testy s Williamsem (specifikace 2014) a je současně vážným kandidátem na účast v pozávodních testech pneumatik Pirelli po Grand Prix Abú Dhabi. Že by nakonec dvaatřicetiletý Polák usedl za volant britské stáje, to přijde trochu nereálné bývalému jezdci F1 Juanu Pablo Montoyovi.

„Upřímně, je to vtip,“ prohlásil Montoya, který v F1 získal sedm vítězství a ve Williamsu dokonce sám mezi roky 2001 až 2004 závodil. „Jsem si jistý, že Robert už stoprocentně nedokáže jezdit s formulí 1 na limitu,“ dodal Kolumbijec.

Opatrnější je ve svém hodnocení spoluzakladatel Williamsu Patrick Head. „Robert byl jedním z nejlepších jezdců v posledních letech. Jenom on ví, jestli je na tuto výzvu připraven. Měl vážná zranění a Williams chce zjistit, jaký je jeho stav.

Pokud bude schopný z hlediska fyzičky, pak je velmi dobrou volbou,“ zamyslel se Patrick Head. Polákovi by mohl pomoci fakt, že členem jeho manažerského týmu je Nico Rosberg, jenž chce údajně spolufinancovat sponzorský bonus pro Williams ve výši osmi milionů euro, pokud Kubica skutečně místo získá.

Williams pro testy favorizuje Kubicu

Diskuse k článku

Napsat komentář