Za vstupem českého týmu do F2 stojí nové generace formulí

Nová éra formule 2, která přinese po sedmi letech fungování GP2 výrazně odlišná technická pravidla, byla hlavním důvodem ke vstupu českého týmu založeného Antonínem Charouzem do šampionátu. Ten byl oznámen během čtvrtečního dopoledne.

Štítky: Motorsport Zveřejněno 17. 11 2017 — Lukáš Štěrovský

Vozy formule 2 si pro příští rok, podobně jako F1, projdou podstatnou změnou. Mezi novinky bude patřit použití systému Halo, nasazení šestiválcových turbo motorů či upravená aerodynamika. A právě tyto změny podnítily českou stáj ke vstupu do šampionátu.

„Je to ideální čas ke vstupu do formule 2,“ uvedl manažer Bob Vavřík. „Všichni totiž budou používat nové turbo motory, šasi a nové aerodynamické balíčky. Každý bude pracovat od začátku, a to znamená, že týmy, jako je ten náš, nebudou ve velké nevýhodě – a to je lákavé,“ sdělil Vavřík.

„Je to nová výzva pro tým a příležitost využít, co jsme se naučili během úspěšných let v jiných kategoriích,“ dodal zase zakladatel týmu Antonín Charouz. „Náš cíl je vždycky stejný – vyhrát. Všichni v týmu se, spolu se začátkem této vzrušující a nové kapitoly, budou soustředit na tento cíl,“ řekl Charouz.

Revoluce ve formuli 2

Foto: fia.com

Diskuse k článku

Napsat komentář