Bez kolize mohl Hamilton vyhrát

Juan Pablo Montoya rozumí kontroverznímu rádiu Lewise Hamiltona. Sedminásobný mistr světa měl v prvním kole incident s Kevinem Magnussenem, po kterém byl jezdec Mercedesu hodně pozadu. Brit chtěl auto předčasně odstavit, aby zachránil motor, ale tým se rozhodl, že ho nechá na trati. To byla nakonec správná volba a Hamilton skončil na pátém místě.

Štítky: Juan Pablo Montoya Lewis Hamilton Mercedes Zveřejněno 24. 05 2022 — Jiří Košta

Po incidentu s Magnussenem měl Hamilton defekt pneumatiky a musel vyměnit přední křídlo. Pohled z kokpitu byl stejně beznadějný.

„Lewisovo rádio bylo trochu divné, ale nějak to chápu,” řekl Montoya Sky Sports.

„Vzadu byl trochu beznadějně poslední, přičemž v posledních závodech nebyl konkurenceschopný. Myslím, že pro něj bylo překvapením, že auto bylo během závodu tak rychlé. Kdyby se mu ten incident nestal v prvním kole, mohl závod vyhrát.

Samozřejmě máte ten incident, kolo s prasklou pneumatikou a zastávka také trvala docela dlouho. Pak jste snadno šedesát nebo sedmdesát sekund za lídrem. Pak se ptáte sami sebe, zda je moudré pokračovat pro pár bodů.“

Peter Bonnington naznačil, že Hamilton by měl prostě pokračovat. Inženýr si myslel, že P8 je dosažitelné, ale Hamiltonovi se podařilo dojet ještě výš.

„Nakonec se tým samozřejmě rozhodl správně,” dodává Montoya.