Räikkönen bude překvapený, jak je vůz NASCAR pomalý

Bývalý pilot F1 a NASCARu Juan Pablo Montoya se vyjádřil na adresu vstupu Kimiho Räikkönena do amerického oválového seriálu.

Štítky: Juan Pablo Montoya Kimi Räikkönen NASCAR Zveřejněno 29. 05 2022 — Lukáš Štěrovský

S ním má Kolumbijec bohaté zkušenosti. Do NASCAR přešel po svém konci v McLarenu v průběhu sezony 2006. Nakonec odjezdil 7 sezon a získal dvě výhry. Na otázku, co nejvíce Räikkönena, který si v roce 2011 vyzkoušel dva závody v nižší truckové sérii, v této specifické disciplíně překvapí, odpověděl se smíchem: „To, jak moc můžete používat nárazník.

„Když v sérii s otevřenými koly někomu zavřete dveře, jste v pohodě. Jakmile to uděláte v NASCAR, tak vás prostě přejedou. Vážně se to děje, já to dělal taky!“ vzpomíná Montoya.

Závody na oválech obvykle trvají tři až čtyři hodiny, to by ale pro Fina neměl být problém. „Bude v pohodě. Ve vozech je sice teplo, ale nejsou náročné na fyzičku. Pojede dobře, bude si to užívat. Akorát bude překvapený, jak jsou auta pomalá. Máte v nich pocit, že jedete tak na 30 % potenciálu, ale ve skutečnosti je to všechno, co v autě je.“

Räikkönen nastoupí k prvnímu testu s týmem Trackhouse v srpnu na trati ve Watking Glan, tedy nikoliv na oválu. „Tam by to bylo úplně o něčem jiném. To už chce znalosti, auto se pohybuje určitým způsobem. Musíte vědět, jak s ním manipulovat, abyste z něj dostali výkon,“ dodal Kolumbijec proslulý dravým jízdním stylem.