Kubica: Cílem je plnohodnotný návrat do F1

Bývalý pilot formule 1 Robert Kubica po úspěšném testu s Lotusem (Renaultem) tvrdí, že jeho cílem je nyní trvalý návrat do královny motorsportu. Přiznal ale, že nezáleží pouze na něm.

2 Štítky: Robert Kubica Zveřejněno 13. 06 2017 — Lukáš Štěrovský

Minulé úterý Polák odřídil 115 okruhů za volantem Lotusu E20 ve španělské Valencii, kde pro něj tým připravil zhuštěnou verzi závodního víkendu. Jednalo se o vůbec první Kubicovu jízdu s monopostem F1 po šesti letech. Dojmy proto byly smíšené.

Přestože se na toto téma nejprve nikdo nevyjadřoval (respektive Renault prohlásil, že se jednalo o ojedinělý test), Kubica později přiznal, jaký je jeho úmysl – a to návrat do F1. „Pro mě to byl tak trochu nový start,“ uvedl dvaatřicetiletý pilot.

„Nevím, co to přinese, ale rozhodně je hezký pocit vědět, že můžu řídit vůz F 1po tak obtížném období a se všemi omezeními, která mám. To, že můžu auto řídit a řídit ho v dobrém tempu a po celou délku Grand Prix, z toho mám radost a jsem na sebe pyšný. Jakmile jsem udělal tenhle test, už bych nejradši jel zase.

Nezáleží to na mě, ale budu dál pracovat a doufat, že jednoho dne budu mít šanci posunout se dopředu a krok po kroku se plnohodnotně vrátit,“ dodal Kubica.

Kubica má po testu F1 smíšené pocity: „Nevím, co bude dál“

Diskuse k článku

2 komentáře: “Kubica: Cílem je plnohodnotný návrat do F1”

  1. Louis65 napsal:

    Take tomu neverim. Proc by nekdo angazoval ne zcela zdraveho pilota, kdyz na sedacku ceka spousta mladych chrtu.

  2. villonso napsal:

    Asi se to nestane, ale já bych tak rád slyšel na pódiu F1 polskou hymnu, moc se mi líbí.

Napsat komentář