Konec grid girls by byl chybou

Poslední zprávy vedení F1, společnost Liberty Media, hovoří o tom, že v budoucnu se zřejmě zaměří i na takzvané grid girls – ženy, které na startu drží startovní číslo pilotů. Stále totiž sílí hlasy volající po zrušení této motoristické tradice. Co na to říkají ženy samotné? Jedna z grid girls poskytla médiím zajímavý rozhovor.

Štítky: FOM Zveřejněno 15. 12 2017 — Lukáš Štěrovský

Podle Chantel Georgeové by se konec grid girls rovnal velké chybě. Zmíněná žena dělala mimo jiné grid girl Kimimu Räikkönenovi při GP Velké Británie 2014. „Byl to nejúžasnější zážitek mého života. I když to není tak báječné, jak si lidé mohou myslet. Může to být těžká práce. Obvykle se na trať dostanete v šest ráno a pracujete až do pěti odpoledne. Je to ale neuvěřitelná zkušenost. Tým, se kterým pracujete, se k vám chová královsky. A potkat jezdce je neskutečný zážitek,“ popisuje třicetiletá grid girl.

„Podle mého to je také motivace pro piloty. Vytváří to atmosféru, není to jen pro diváky a televizní kamery, i když i fanouškům to dává něco, co je může ohromit,“ vysvětluje dále úkol grid girl. A co si myslí o nasazení mužů na tuto pozici, jako tomu bylo třeba v Monaku 2015? „Podle mého by to byla velká změna pro formuli 1 a závodění obecně. Mužům by ale nemělo být zakazováno dělat tuto práci, takže možná by to mohlo být půl na půl.“

Kritici grid girls se často ohánějí tím, že se jedná pouze o objektivizaci žen jakožto sexuálních objektů. S tím ale Georgeová nesouhlasí. „Nikdy jsem se tak necítila. Nikdo se k nám nechoval nevhodně. Miluji to. Byla to zkušenost, na kterou nikdy nezapomenu,“ říká žena o svém představení na závodě F1.

Diskuse k článku

Napsat komentář