Grid girls se bouří proti svému konci. Nespokojený je i Ecclestone

Po středečním oznámení o konci ikonických grid girls se objevilo hodně názorů odsuzujících tento krok nového majitele F1, společnosti Liberty Media. Nyní se ozvaly i samotné dívky. Proti zrušení této tradice je ale i Bernie Ecclestone.

Štítky: Bernie Ecclestone Grid girls Zveřejněno 2. 02 2018 — Lukáš Štěrovský

Zrušení tradičních grid girls vzbudilo velkou vlnu nevole. Proti je i bývalý šéf F1 Bernie Ecclestone. „Začínáme být trochu puritánští. Vedení by nemělo zakazovat grid girls, protože jezdci i diváci je měli rádi a nikomu to nevadilo. Dívky byly součástí show. Nechápu, jak dobře vypadající slečna stojící vedle pilota s číslem před vozem F1 může někoho urážet.

Všechny jsou hezky oblečené. Myslel jsem si, že jsme už zapomněli na ty řeči o tom, jak holky mohou a nemohou dělat mužské práce. Myslel jsem, že jsme všichni stejní. Byla to jen součást show. Zvyšovalo to napětí,“ prohlásil Ecclestone.

S tím souhlasí i většina dívek, nyní již bývalých grid girls. Ty se na sociálních sítích vyjádřily povětšinou v tom smyslu, že svoji práci, do které je nikdo nenutil, dělaly dobrovolně a s láskou. Byly slušně oblečené, nikdo je nezesměšňoval ani jinak neurážel a štve je, že feministická sdružení ve světe nepřímo diktují, jakou práci ženy mohou a nemohou vykonávat.

Pro španělské politiky je role grid girls ponižující

Diskuse k článku

Napsat komentář