Český tým F2 oznámil spolupráci s Ferrari a jezdeckou sestavu

Ve své premiérové sezoně v šampionátu F2 bude česká stáj závodit s jezdeckou dvojicí Louis Delétraz a Antonio Fuoco, který je členem akademie Ferrari. Právě se Scuderií tak navázal Charouz Racing System bližší spolupráci.

1 Štítky: Ferrari Zveřejněno 14. 12 2017 — GPF1.cz

Jak už bylo dříve avizováno, český tým připravoval úzkou spolupráci s předním týmem formule 1. Jedná se o Ferrari, respektive jeho Ferrari Driver Academy. V premiérovém roce české stáje v F2 do vozu usedne člen FDA Ital Antonio Fuoco a také Švýcar Louis Delétraz. Oba letos v F2 již závodili.

„Jsem nadšený, že můžeme v našich řadách přivítat Louise a Antonia,“ uvedl Antonín Charouz, šéf týmu. „Bude nám ctí spolupracovat s Ferrari Driver Academy, a to hned v naší úvodní sezoně v šampionátu formule 2. Oba piloti předvedli během své premiérové sezony ve formuli 2 v těžké konkurenci skvělé výkony a v průběhu roku se zlepšovali. Pevně věřím, že svých zkušeností dokážou v našem týmu využít i v příštím roce a budou opět bojovat o příčky nejvyšší.”

Za vstupem českého týmu do F2 stojí nové generace formulí

Nadšení neskrývali ani oba piloti. „Z přestupu do stáje pana Charouze mám obrovskou radost, protože je to tým, který byl v posledních letech úspěšný ve všech sériích, kam vstoupil, a dokázal vyhrávat závody,“ uvedl Louis Delétraz. „Jedná se o velice zajímavý projekt, se kterým můžeme v nadcházejícím roce dosáhnout výborných výsledků.

Antonia již několik let znám a moc se na spolupráci s ním těším. Je důležité mít silného kolegu, abychom společně pomohli týmu neustále se posouvat vpřed. A myslím, že naše jezdecká sestava je velmi dobrá. Jsem rád, že toho mohu být součástí.”

Co na nové angažmá říká Antonio Fuoco? „Velice si vážím přestupu k týmu Charouz Racing System a nemohu se dočkat nové výzvy ve formuli 2. Vítězství ve Formuli V8 3.5 je perfektním základem do nadcházejícího roku a je patrné, že všichni v týmu se snaží na maximum. Proto jsem si jistý, že společně můžeme prožít velmi povedenou sezonu.“

První monopost, který bude ukázkou nové generace vozů F2, by měl tým Charouz Racing Systém obdržet v polovině ledna, druhý o měsíc později.

#TBT When I did rookie test at @circuitdebcncat with @scuderiaferrari 🏎👌🏻 #2016

Příspěvek sdílený Antonio Fuoco (@antonio_fuoco1),

Diskuse k článku

Napsat komentář