Grid girl mají náhradu. Po vzoru fotbalu to budou děti aneb Grid kids

Velkou vlnu kontroverze vyvolalo oznámení o konci grid girls z minulého týdne. Teď konečně přišla zpráva o tom, kdo slečny v F1, ale i nižších sériích, nahradí. Budou to děti – mladí závodníci z lokálních motoristických klubů a autoklubů podle toho, kde se pojede daný závod.

2 Štítky: Grid girls Zveřejněno 5. 02 2018 — Lukáš Štěrovský

Mladí piloti budou vybírány lokálními motoristickými kluby na základě jejich zásluh, nebo budou náhodně losováni. Na startu závodu pak budou stát vedle závodníků F1 – podobně jako třeba děti ve fotbalové Lize mistrů doprovázejí hráče na hřiště před úvodním výkopem. „Bude to neobyčejný moment pro děti: představte si, jaké to je, stát vedle svých hrdinů, sledovat, jak se připravují na závod, elita motorsportu,“ zamýšlí se komerční šéf F1 Sean Bratches.

„Bude to nezapomenutelná zkušenost pro ně a jejich rodiny. Inspirace pro to, aby dál trénovaly, učily se a řídily, takže mohou snít o tom, že se jednou samy stanou hrdiny. Není lepší způsob, jak inspirovat další generace hrdinů F1.“

„Formule 1 je výkvětem motorsportu,“ dodává zase prezident Mezinrodní automobilové federace Jean Todt. „Je to sen každého účastníka juniorských sérií, které jsou součástí pyramidy FIA vedoucí od motokár až k F1. Jsme potěšeni tím, že jim můžeme pomoci ten sen přinést o něco blíže, když budoucím šampionům našeho sportu dáme možnost stát vedle svých hrdinů na startovním roštu,“ dodal Todt, podle kterého se rovněž jedná o excelentní podporu lokálních autoklubů.

Diskuse k článku

2 komentáře: “Grid girl mají náhradu. Po vzoru fotbalu to budou děti aneb Grid kids”

  1. trencherman napsal:

    No jasně, vyženou krásný holky které tam byli dobrovolně a místo nich postaví děti. Kde jsou najednou řeči o bezpečnosti atd? Aby tam nakonec nestáli s helmou, držící se za ruku zákonného zástupce staršího osmnácti let 🙂 Rychlé auta a krásné ženy, to patří k sobě. Děti mi stačí doma 🙂

  2. INF_11 napsal:

    To má hlavu a patu

Napsat komentář