Historie: Ve Spa 1998 to byla moje chyba, přiznal po letech Coulthard

Grand Prix na okruhu ve Spa-Francorchamps v roce 1998 je bezpochyby závodem, na který by veterán F1 a tehdejší pilot McLarenu David Coulthard (48) nejraději zapomněl. Nejdříve se v prvním kole na deštěm zmáčené trati roztočil a způsobil hromadnou nehodu 13 vozů. Po restartu přibližně v půlce závodu zase kolidoval s vedoucím Michaelem Schumacherem, který jej předjížděl o celé kolo. Přestože Skot dlouho tvrdil, že chybu neudělal, po pěti letech, tedy až v roce 2003 (!), nabídl odlišný pohled na věc.

1 Štítky: David Coulthard Historie Michael Schumacher Zveřejněno 21. 07 2019 — Lukáš Štěrovský

„Když do mě Michael Schumacher narazil, jeho reakce byla taková, že jsem ho vybrzdil nebo se ho snažil zabít,“ narážel tehdy DC na situaci poté, co oba piloti dojeli do boxů a rozzuřený Němec se vydal svého soka konfrontovat.

„Po závodě se ale komisaři podívali na data. Zjistili, že jsem vůbec nebrzdil! Ve skutečnosti jsem pustil plyn, abych nechal Schumachera projet. Ale to byla chyba. Ubral jsem v hustém dešti přímo v závodní stopě. To byste nikdy neměli udělat a něco takového bych teď už rozhodně nezopakoval.

Jenže tehdy jsem neměl takové zkušenosti a znalosti, jako mám dnes, a nikdy jsem nezažil, že by mě někdo zezadu trefil. Měl jsem se rozhodnout lépe, když mi tým řekl, že je za mnou,“ přiznal David Coulthard. Faktem je, že Michael Schumacher tehdy prohrál boj o titul s Coulthardovým týmovým kolegou u McLarenu, Finem Mikou Häkkinenem, o 14 bodů. Jelikož za vítězství se tehdy dávalo bodů 10, výhra pilota Ferrari v Belgii by teoreticky nic nezměnila.

DC nejprve způsobil hromadnou kolizi…
…poté svojí chybou rozlítil Schumachera doběla.

Diskuse k článku

Jeden komentář: “Historie: Ve Spa 1998 to byla moje chyba, přiznal po letech Coulthard”

  1. krakra napsal:

    Jaká chyba?,
    Tady Coultharda opravdu nechápu – Schumacher do něj naprosto nepochopitelně vlétnul.

Napsat komentář