Red Bull otevřel náruč Estebanu Oconovi

Francouzský talent Esteban Ocon by byl jasnou volbou Red Bullu pro juniorský tým Toro Rosso, nebýt jeho napojení na Mercedes. Řekl to šéf rakouské stáje Christian Horner.

Štítky: Esteban Ocon Mercedes Toro Rosso Zveřejněno 12. 09 2018 — GPF1.cz

Ocon bude muset nejpozději na konci sezony opustit stávající tým Racing Point Force India, kde uvolní místo Lancu Strollovi z Williamsu. Ale místa jinde se postupně plní a pilot, který je odchovancem Mercedesu, nemá pro příští sezonu angažmá.

Ocon byl již dohodnutý s Renaultem, ale tam se nakonec vydal Daniel Ricciardo. U McLarenu se uhnízdili Lando Norris a Carlos Sainz. Také Sauber je už málo pravděpodobný poté, co se k němu vrací Kimi Räikkönen.

Se zajímavou udicí do vzduchu ale přišel Christian Horner, který by neměl problém Ocona angažovat, pokud jej Mercedes propustí ze svých smluvních konexí.

„Je bláznivé, že pilot Estebanova kalibru čelí velkému riziku přijít o místo,“ řekl Horner. „Jemu ale teď hodně škodí, že je to pilot smluvně pod Mercedesem. Kdyby jej uvolnili, byl by logickou volbou pro Toro Rosso, ale nemůžeme investovat do talentů, kteří jsou napojeni na některého z našich soupeřů. Jsem přesvědčen, že kdyby to bylo obráceně, Mercedes by měl stejný problém.“

Red Bullu by se tim současně vyřešil nemalý problém s jeho nejvíce připraveným kandidátem, Danielem Ticktumem.

Místo Gaslyho chce Toro Rosso Daniela Ticktuma, ten ale nemá potřebné FIA body

Toto Wolff z Mercedesu už přitom stihl naznačit, že pokud to má Oconovi zachránit kariéru, je připraven jej uvolnit.

Ocon sám zveřejnil emotivně podložené sdělení, ve kterém ujišťuje své fanoušky, že o setrvání ve formuli 1 nepřestane bojovat.

Diskuse k článku

Napsat komentář