Místo Gaslyho chce Toro Rosso Daniela Ticktuma, ten ale nemá potřebné FIA body

Člen akademie Red Bulu, devatenáctiletý Brit Daniel Ticktum se dostal do čela evropského šampionátu F3. Vyhrál totiž úvodní závod seriálu na domácím Silverstonu. Je to pro něj důležitý krok k zisku potřebné superlicence, avšak body za případný titul mu ke vstupence do královny motorsportu nestačí.

Štítky: Daniel Ticktum Red Bull Zveřejněno 21. 08 2018 — GPF1.cz

Daniel Ticktum usiluje o vstup do formule 1 a společně s ním jeho mateřská stáj Red Bull, která jej připravuje na budoucí účast ve vrcholových disciplinách motorsportu. Red Bulll usiloval o nasazení Daniella Ticktuma do GP Maďarska místo Brendona Hartleyho, ale výjimku tým nedostal, neboť Ticktum neměl dostatek bodů ani pro mezinárodní licenci A, která by mu nástup do testů umožnila.

Ticktum má zakalenou minulost. V seriálu britské F4 se v září 2015 dopustil nepochopitelného selhání, když za safety carem předjel deset soupeřů a záměrně narazil do Rickyho Collarda. Byl vyloučen na zbytek sezony a pro rok 2016 dostal podmínečný zákaz startu. Aby se dostal do formule 1, potřebuje během tří let získat 40 kvalifikačních bodů. Například za titul v Euro F3 je 30 bodů, což nestačí. Ty by Tickutm získal letos a k nim ještě pět od britské národní federace, což je pořád málo.

Vloni skončil celkově sedmý v seriálu formule Renault 2.0, ale za to se žádné kvalifikační body neudělují. Kvůli svému škraloupu závodil Ticktum sporadicky, vloni skončil celkově jedenáctý v seriálu GP3 díky svým pěti startům. Ale ani za to žádné body nedostane. Vyhrál slavný závod F3 v Macau, ale opět bez zisku bodů. Letos vedle Euro F3 závodí jen v japonské Superformuli, kde ale odjel jen dva závody, takže nefiguruje v průběžném pořadí. FIA přitom uděluje body prvním deseti v celkovém pořadí japonského seriálu, takže tam by mělo smysl ještě nastoupit a bojovat o potřebných 5 bodů.

Ať tak nebo tak, Daniel Ticktum na nutné body zatím nedosahuje, i když Red Bull nadále usiluje o to, aby jej do formule 1 dostal. Toro Rosso chce přitom Gaslyho nástupce jmenovat již během GP Itálie.