Kdo projevil zájem jako první? Hamilton nebo Red Bull?

Poradce Red Bullu Helmut Marko doplnil příběh o možném přestupu Lewise Hamiltona do týmu s mistrem světa Maxem Verstappenem a prozradil, že existovala jedna podmínka, kterou Brit chtěl, pokud by se připojili k rakouskému týmu.

Štítky: Christian Horner Lewis Hamilton Toto Wolff Zveřejněno 25. 11 2023 — GPF1.cz

Tato zpráva přichází poté, co šéf týmu Red Bull Christian Horner prohlásil, že ho vítěz 103 závodů kontaktoval v lednu, když Hamilton zvažoval své možnosti ohledně své budoucnosti v F1. Nyní je Marko zatím poslední osobností, která hovoří o žhavém tématu Velké ceny Abú Zabí v roce 2023, a dodává, že Hamilton chtěl pouze rovnocenný vůz, aby se mohl utkat s dosavadním vítězem šampionátu Formule 1 Verstappenem.

“Mohu jen říci, že Christian Horner mi v lednu řekl o textové zprávě, kterou dostal od Hamiltonova okolí,” řekl Marko. “Zdálo se, že ji jezdec autorizoval. Mluvilo se o podmínce, kterou Hamilton stanovil: Chtěl jezdit za Red Bull pouze v případě, že dostane stejný materiál jako Max Verstappen. Alespoň pro mě nebylo pochyb o tom, že požadavek ze strany Hamiltona byl myšlen vážně.”

Vznikla by tak lákavá sestava jezdců, která by okamžitě obnovila jejich ikonickou rivalitu z roku 2021, kdy by se v rámci jednoho týmu utkali dva špičkoví jezdci.

Podle rakouského tábora však nikdy neměli v úmyslu podepsat sedminásobného mistra světa. Již nyní se těší úspěšné týmové dynamice poté, co si zajistili první dvě místa v šampionátu jezdců a zároveň šest velkých cen před koncem vyhráli šampionát konstruktérů.

“Nikdy jsme neuvažovali o tom, že bychom Hamiltona nechali jezdit vedle Verstappena,” dodal Marko. “Zaprvé, máme dobrou pozici s naší jezdeckou sestavou včetně Sergia Pereze. Za druhé, tyto dvě alfy osobnosti vedle sebe by v týmu nefungovaly.

Zatřetí, nejdůležitější bod: Red Bull si nemůže dovolit dva nejdražší jezdce F1 dohromady. Ale chápu, že jezdec jako Hamilton chce jezdit v týmu, který slibuje největší úspěch.”

Hamilton i šéf týmu Mercedes Toto Wolff to důrazně popřeli a Horner zpochybnil důvody, které ho k tomu vedly. Využil také příležitosti, aby tuto fámu postavil na hlavu a prohlásil, že to byl ve skutečnosti Horner, kdo oslovil Hamiltona, a ne naopak.

“Prostě nevím, co toho chlapa (Hornera) vede,” řekl Wolff médiím. “”Nechápeme jeho myšlení, že vymýšlí takové věci. Stalo se to, že Christian [Horner] prostřednictvím agentury, se kterou spolupracujeme, chtěl mít jeho kontaktní údaje, aby mohl mluvit o možném angažmá. Tak to celé proběhlo, [byl to] Christian, který se ptal na jeho dostupnost.

Lewis měl s Christianem výměnu názorů, o které mi okamžitě řekl, která se netýkala místa, ale bylo to prostě… bla. Viděl jsem to. Takže nevím, co ho vede k tomu, aby s tímhle přišel.”

Dále prohlásil, že jeho britský vrstevník by si měl poučit v tom, jak zacházet s úspěchem, a vyzval ho, aby byl při vítězství laskavý, místo aby znovu rozdmýchával staré rány a rivalitu z dob minulých.

“Vyhrál jsi sezónu,” dodal Wolff. “Mějte z toho radost, [buďte] pokorní. Užívejte si to. Nevyjadřuj se k Abu Dhabi 2021, které je úplně mimo mísu… Jen by mě zajímalo, co se tam nahoře děje.”