Juan Pablo Montoya: F1 je v dobrém stavu

Bývalý pilot F1, který mezi roky 2001 a 2004 závodil u Williamsu, aby posléze přešel ke konkurenčnímu McLarenu, od nějž byl však v polovině sezony 2006 odejit... to je Kolumbijec Juan Pablo Montoya, který se v rozhovoru pro web WTF1 vyjádřil k aktuálnímu stavu F1.

Štítky: Juan Pablo Montoya Zveřejněno 12. 10 2019 — Lukáš Štěrovský

„Starám se o kluka v F3, takže navštěvuji dost závodů. F1 je na tom momentálně celkově vážně dobře. Každý pořád vzpomíná na stará auta, tvrdí, že závodění bylo lepší, ale já si myslím, že formule 1 je na tom teď vážně dobře, co se týče závodění jako takového. Všechno funguje velmi dobře,“ má jasno Kolumbijec.

Jediné, co by změnil, by byla práce sportovních komisařů. „Pro mě je to trochu bláznivé, protože jsem viděl několik věcí, kterého podle mého názoru byly skutečně nebezpečné, a nebyly potrestány. Ale pak dojde na momenty, co jsou spíše závodní incidenty, ale protože je to zrovna v situaci o vedení, dělá se z toho velká věc. Incidenty ze středu pole nemají takovou váhu,“ dodává Montoya.

Ten po konci v F1 závodil v NASCAR a IndyCar, královna motorsportu mu ale nechyběla. „S formulí 1 jsem měl co do politiky tak špatnou zkušenost, že už jsem toho nechtěl být součástí,“ přiznává.

Diskuse k článku

Napsat komentář