Montoya si libuje: Je až šokující, o kolik milejší teď formule 1 je

Horkokrevná hlava na dráze i mimo ni, současně ale velký závodnický talent. Takový dojem zanechal Kolumbijec Juan Pablo Montoya ve formuli 1, kde v letech 2001 až 2006 závodil za britské ikonické týmy Williams a McLaren. Podle něj je až šokující, o kolik vlídnější prostředí teď v královně motorsportu ve srovnání s dřívějškem panuje.

Štítky: Juan Pablo Montoya Zveřejněno 10. 04 2021 — Lukáš Štěrovský

Montoya na F1 po svém odchodu nezanevřel, když má čas a situace to dovolí, rád zavítá do dějiště Grand Prix. Velkou změnu zaznamenal zejména po odchodu Bernieho Ecclestona, po němž v roce 2017 převzala štafetu vlastníka šampionátu firma Liberty Media.

„Od té doby se stala F1 velmi zajímavou a událo se hodně změn,“ tvrdí Montoya. „Upřímně, když se projdete po padoku, je až šokující, o kolik milejší to tam teď je oproti dřívějším časům. Lidé jsou přátelštější, je to podstatně příjemnější místo,“ prozrazuje.

Sprinty? Ano, kvůli mladým fanouškům

Kolumbijec také kvituje nová technická pravidla pro rok 2022, stejně jako plánované zavedení sprintových závodů. „Je mi jasné, že některé týmy najdou mezery v pravidlech. Přední týmy nemají žádný limit, pro vítězství udělají vše. Ale snaha přiblížit k sobě celé pole povede k lepší show.

Věřím tomu, že nejlepší týmy nakonec stejně vyhrají. Problémem je, že chytří inženýři přijdou s řešením za polovinu času, který na to potřebují ti průměrní,“ dodává na vtipnou notu.

Co se sobotních sprintů týče, vidí to Montoya takto: „Postupně si začnete uvědomovat, že pozornost lidí uvadá, takže nelze čekat, že si sednou k TV a budou koukat na dvouhodinový závod. Jasně, lidé jako my ano, ale mladší generace s tím bude mít problém.

Proto si myslím, že pokud F1 diskutuje o možnosti kratších sprintových závodů, je to pro ni cesta vpřed,“ má jasno Juan Pablo Montoya.

O Montoyovi se tvrdilo, že jako jeden z mála neměl strach ani z Michaela Schumachera.