Jestliže nebude Max Verstappen po GP Maďarska třetí v pořadí, může opustit Red Bull

Max Verstappen má kontrakt s Red Bullem až do roku 2020. Při případném vítězství Sebastiana Vettela v Maďarsku a nebodování Nizozemce by dle Helmuta Marka mohla být ale uplatněna klauzule o výkonu, kterou Verstappen ve své smlouvě má. Tím by se mu otevřely dveře k případnému angažmá v Mercedesu.

1 Štítky: Max Verstappen Red Bull Zveřejněno 3. 08 2019 — Martina Nová

Je známo, že Verstappen má ve své smlouvě ustanovení týkající se jeho výkonu, které by mu umožnilo odejít před vypršením smlouvy. Holanďan má podepsaný s rakouskou stájí kontrakt do konce sezony 2020 a klauzule o odchodu vyprší právě během víkendu na Hungaroringu.

Poradce Red Bullu Helmut Marko odhalil, že Verstappen musí být na třetím nebo vyšším místě v poháru jezdců do letní přestávky, aby bezpodmínečně zůstal v týmu. Jediný způsob, jak by mohl Verstappen klesnout na čtvrté místo, tím pádem mít možnost odejít, je, že nezíská žádné body v Maďarsku, zatímco Vettel vyhraje závod.

„Šance, že Max zůstane, je 99%,“ řekl Marko rakouské televizní společnosti ORF. „Je tu jedna matematicky malá šance a nemyslím si, že nastane. Nejsem skvělý v matematice, ale Sebastian by musel vyhrát závod a Max nezískat žádné body,“ věří bývalý závodník. Vettel má ztrátu na třetí místo 21 bodů, takže pouze Němcovo vítězství umožní Verstappenovi odejít z Red Bullu před koncem vypršení smlouvy.

Během posledních týdnů se rozšířily zvěsti, že Mercedes usiluje o mladého jezdce. Marko je však přesvědčen, že i když by Vettel umožnil Nizozemci odejít, Verstappen by zůstal u rakouského týmu. Po vítězství v Německu odhalil jednadvacetiletý jezdec své cíle. „Titul v Red Bullu je mým cílem a věřím tomu. Jsme jako rodina,“ řekl vítěz kvalifikace na GP Maďarska. Zároveň ale mlžil o případném přestupu „Jaká je má budoucnost? Na to ještě nemůžu odpovědět.“

Diskuse k článku

Jeden komentář: “Jestliže nebude Max Verstappen po GP Maďarska třetí v pořadí, může opustit Red Bull”

  1. jenDalsiTeepack napsal:

    Bodově se před Bottase dostane určitě. Ale jestli i před Hamiltona…

Napsat komentář