Verstappen: První pole position je skvělá, ale body se rozdávají v neděli

Během všech tréninkových jízd vypadal Max Verstappen velmi houževnatě a ve všech případech skončil druhý. V kvalifikaci pak dokázal využít plného potenciálu svého auta a vybojoval svou první pole position ve formuli 1.

Štítky: GP Maďarska kvalifikace Max Verstappen Red Bull Zveřejněno 3. 08 2019 — Martina Nová

Jednadvacetiletý jezdec ukazoval v Maďarsku za každého počasí, že Red Bull bude silným konkurentem pro Mercedes. Nakonec mladý závodník Stříbrným šípům vytřel zrak. „Pracovali jsme opravdu tvrdě, abychom motor vylepšili a v kvalifikaci z něj vymačkali co nejvíce. Což se nakonec povedlo a ukázalo to, že se můžeme ještě zlepšovat,“ těšilo mladého Nizozemce, který zároveň vybojoval pro rakouskou stáj první vítězství v kvalifikaci v aktuální sezoně.

„Stále se zlepšujeme, s dalšími závody přichází mnoho pozitivních věcí. Samozřejmě jsem velmi šťastný ze zisku pole position, ale také mám obrovskou radost za celý tým. Za to, jak jsme se od začátku roku posunuli dopředu,“ těší vítěze předešlého závodu v Německu.

Před kvalifikací nebylo zcela jasné, kdo bude mít kolik sil. Kvůli dešti i zkrácenému třetímu tréninku týmy toho nenajezdily tolik, kolik by chtěli. Red Bull ale během celého víkendu vypadal silný. „Vždycky tu jsou otazníky, jak kvalifikace dopadne. Přišlo mi, že jsme měli auto, které se během kvalifikace jen a jen zlepšovalo,“ nemohl si vynachválit své auto.

Verstappen se v sobotu stal čtvrtým nejmladším jezdcem, který vyhrál první místo na startu. Ulevilo se mu, že konečně skončí otázky, kdy to dokáže. „Věděl jsem, že je to jen otázkou času, člověk občas potřebuje i trochu štěstí,“ řekl Nizozemec. „Je skvělé získat první pole position, ale body se rozdávají až v neděli,“ držel se při zemi nizozemský závodník, který je nový držitel traťového rekordu na Hungaroringu s časem 1’14.572.

Diskuse k článku

Napsat komentář