Je Verstappenova dominance “nudná”? Šéf AlphaTauri vysvětluje, proč není

Vzhledem k tomu, že Max Verstappen a Red Bull si užili dominantní začátek sezony F1 2023, někteří fanoušci tohoto sportu to označili za „nudné“. Šéf AlphaTauri Franz Tost s tímto názorem ale nesouhlasí.

Štítky: Franz Tost Max Verstappen Red Bull Zveřejněno 16. 06 2023 — Jiří Košta

Šéf týmu AlphaTauri Franz Tost se neobává, že by formule 1 byla méně lákavá kvůli Maxovi Verstappenovi a nedávné dominanci Red Bullu.

Tým z Milton Keynes si užil mimořádně úspěšný start do sezony, když dosud vyhrál všechny závody s Verstappenem a Sergiem Pérezem, zatímco jejich náskok v poháru konstruktérů činí 135 bodů.

Někteří stoupenci tohoto sportu to označili za „nudné“, ale s tímto názorem Tost nesouhlasí.

Na otázku, zda ho F1 znepokojuje vzhledem k dominantnímu období Red Bullu, Tost řekl: „Ne. Bez ohledu na to, kam pojedeme, máme vyprodáno téměř na všech závodních tratích, jako je teď GP Rakouska.

„To, že sledovanost v Německu a Rakousku klesá, je dáno především nedostatkem národních hrdinů.

Když jsem v roce 1988 přišel do Německa, formule 1 byla okrajové téma. Pak přišel Michael Schumacher a sledovanost vystřelila nahoru. To samé ve Španělsku s Fernandem Alonsem.”

Tost nastínil kvality, o kterých se domnívá, že byly zásadní pro budování Verstappenova úspěchu.

„Red Bull mu postavil super dobré auto a má senzační technický tým. To a jeho výjimečné schopnosti tvoří perfektní kombinaci. Nikdo se ani nepřiblíží.”

O tom, zda může Red Bull vyhrát každý závod v roce 2023, Tost dodal: „Z hlediska výkonu: Ano! Ale nic není jisté.”